Доступність посилання

ТОП новини

В парламенті з’явиться «буферна» фракція (огляд преси)


Київ – Партія регіонів має забезпечити сталу більшість у Верховній Раді в умовах, коли комуністи будуть в опозиції перед підписанням угоди про асоціацію з Євросоюзом. Їм доведеться підстрахуватися і змінити регламент – дозволити мажоритарникам організуватися у фракцію, стверджує експерт «Газети по-українськи». Така фракція буде буфером між владою й опозицією, щоб не було фронтальних зіткнень, які можуть зіграти на користь супротивників європейського вибору України.

Прогнозує створення буферної фракції у парламенті, до якої опозиціонерам буде легше вступати, і експерт газети «Сегодня». Він також не виключає зменшення мінімуму для створення фракції з 32 до 15–17 осіб. Однак головним трендом осінньо-зимової сесії Верховної Ради буде старт президентської кампанії трьох кандидатів від опозиції. Стаття називається «Буфер під склепінням».

Після відкриття сесії парламентарії проштовхуватимуть три групи законопроектів, переконує «Газета по-українськи». Перша: наповнюватимуть бюджет за рахунок спустошення кишень українців через нові податки. Друга: лобістські законопроекти на збагачення конкретних можновладців на кшталт закону про утилізаційний збір, ухвалений на користь регіоналів, які контролюють автопром. Третя група законопроектів – політичні. Приміром, опозиція намагатиметься скасувати пенсійну реформу. Але забракне голосів.

Українські ЗМІ часто друкують неперевірену інформацію або замовні матеріали. Скажімо, мало не щодня з’являються фальшиві новини на замовлення бізнесу, який прагне привернути увагу громадськості до своєї діяльності. Вони домовляються про розміщення таких матеріалів із ресурсами, до яких є довіра аудиторії. Це може бути, наприклад, новина про те, що певний виробник встановив якийсь рекорд або отримав нагороду на вигаданому міжнародному конкурсі. Для того, щоб запобігти подібним ситуаціям, в авторитетних західних ЗМІ передбачено спеціальну посаду – «фактчекер», тобто людина, що перевіряє достовірність фактів. Існують також приватні фірми, які займаються цим на замовлення журналістів, і спеціально розроблені автоматизовані системи. Однак для українських медіа такі витрати – часто надто велика розкіш. Докладніше про те, чому українські ЗМІ часто поширюють неперевірену інформацію, аналізує газета «День».

1 вересня минає 74 роки від початку Другої світової війни. Кожен п’ятий, хто загинув у ній, – українець… Якою була б сучасна Україна, якби не ці втрати? Версії українських демографів пропонує газета «День» у статті «Нас – … 85 мільйонів».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG