Доступність посилання

ТОП новини

Тиск на українців засвідчує: Москві не можна довіряти (європейська преса)


Провідні європейські видання у понеділок аналізують всі «за» і «проти» можливого воєнного втручання Сполучених Штатів та інших країн Заходу до Сирії. Тим часом, деякі оглядачі зазначають, що в драматичних відносинах Києва та Москви настав новий сплеск емоцій, який вдарив по популярності Росії серед українців. Міжнародна преса також звертає увагу на те, що політичні потрясіння та військові перевороти в країнах арабського світу та в Туреччині йдуть на користь ослабленим борговою кризою державам півдня Європи.

Можливе воєнне вторгнення до Сирії з боку США, Британії та Франції у понеділок обговорюють на шпальтах практично кожного впливового часопису Європи. Французька газета Le Monde пише, що у той час, як армія Башара аль-Асада вже «тримає палець на спусковому курку», щоб відреагувати на удари американців, Кремль називає ситуацію «повною нісенітницею». Закликаючи Вашингтон добре поміркувати перед тим, як завдати удару по сирійському режимові, президент Росії Путін схильний думати, що хімічну зброю проти мирного населення у Сирії застосували саме повстанці, пише видання. Автор статті Марі Жеґо принагідно цитує газету «Московський комсомолець»: «Путін зробив ризиковану заяву, кажучи, що звинувачення керівництва Сирії у використанні хімічної зброї – це «повна нісенітниця». Ці слова зробили Путіна заручником, так само, як і заява про «перетин червоної лінії» Асадом взяла у заручники Барака Обаму. «А що коли звинувачення на адресу Дамаска не є «нісенітницею»? – риторично питає автор статті. – Адже Путін на підтвердження своєї «повної нісенітниці» не навів ніяких доказів».

Про драматичність російсько-українських відносин розповідає у своєму блозі на сайті EUobserver.com брюссельський аналітик Аманда Поль. Посилений тиск, який Кремль останнім часом чинить на українців, «підкреслює, що Москві не можна довіряти і що вступ (України) до Митного союзу зробить Київ все більш залежним від Росії та створить для України небезпечну та вразливу ситуацію». У свою чергу, Росія також ризикує стати все менш популярною серед пересічних українців, якщо ця ситуація далі погіршуватиме і без того низькі стандарти їхнього життя, пише політичний аналітик. «Той факт, що, як повідомлялося, 400 осіб ризикували втратити роботу в результаті політики Росії щодо продукції підприємства «Рошен», навряд чи зробить Росію найпопулярнішим ароматом місяця у їхніх домівках», – резюмує Аманда Поль.

На сторінках авторитетної американської газети International Herald Tribune нині читаємо про те, як туризм рятує від кризи ослаблені країни півдня Європи. Саме Іспанію, Португалію, Грецію та Італію економісти розглядають як головні держави, що отримують вигоду від хвилювань у Туреччині, Сирії, Єгипті та інших країнах Середземномор’я. У статті «Туристи дарують південній Європі сонячні промені» видання пише, що шукачі відпочинку в теплих, щедрих на сонце країнах цьогоріч масово виїжджають у відпустки на південні узбережжя Європи, уникаючи місць, де вирують політичні потрясіння та здійснюються військові перевороти. Тим часом як британці, що проводять свої відпустки в Іспанії, складають чверть від загальної кількості іноземних туристів, найбільше на місцевих курортах є відпочивальників із Росії – понад 30 відсотків відвідувачів. За прогнозами, саме завдяки негараздам у державах Північної Африки та Близького Сходу кількість туристів, які цього року обрали для відпочинку погрузлі у боргах південноєвропейські держави, має зрости до рекордних висот.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG