Доступність посилання

ТОП новини

Сланцевий газ: посол США і депутати Львівщини обмінялися аргументами


(©Shutterstock)
Посол США Джеффрі Пайєтт поспілкувався у Львові з депутатами Львівської обласної ради про можливість видобування сланцевого газу в регіоні, що дозволить Україні стати енергетично незалежною. Американського посла цікавила думка обранців і їхня позиція щодо підтримки проекту. Два роки центральна влада і транснаціональна компанія Chevron зі штаб-квартирою в США не знаходять належних аргументів, щоб переконати обласних депутатів Львівщини і громади у доцільності видобування сланцевого газу.

На зустріч із новопризначеним послом США в Україні Джеффрі Пайєттом прийшли представники всіх депутатських фракцій Львівської облради. Частина з них цього літа побувала у США, де ознайомилась із технологією видобування сланцевого газу, впливу на екологію і дізналась про економічну вигоду проекту. Але виглядає на те, що поїздка не до кінця їх переконала у перевагах видобування альтернативного палива. І вони озвучили послові свою позицію, за яких умов підтримають інвестиційний проект, найбільший за всі роки незалежності України. Адже мова йде про 25 мільярдів американських доларів інвестицій і 15 тисяч робочих місць.

Представники фракції ВО «Батьківщина» повідомили послові, що підтримають інвестиційний проект за умови, якщо американська компанія застосовуватиме новітні технології при видобуванні, врахує в угоді зауваження громад.

Депутати фракції Народного руху України вважають, що в угоді відсутні інтереси громад, немає гарантій екологічної безпеки, тому наразі депутати не готові дозволити видобуток сланцевого газу на Львівщині. По суті, позиція всіх депутатів, від УДАРу, Партії промисловців і підприємців, Української народної партії, однакова: обранці підтримають проект за умови екологічної безпеки і дотримання законодавства. Оскільки на Олеській площі, де Chevron хоче видобувати газ, є кілька питних водозаборів, найбільша кількість мінеральних джерел, а ще ця територія є туристичною.

Дискусія лише розпочалась

Те, що дискусія довкола питання видобування сланцевого газу триває – позитивно, вважає посол США Джеффрі Пайєтт. Він розповів львівським депутатам, що проживає у Каліфорнії за два кілометри від свердловини і питна вода там безпечна для людей. Посол наголосив, що завдяки альтернативному джерелу енергії в Америці зменшується ціна на газ і це позитивно впливає на розвиток економіки. За його словами, для України дуже важливою є сьогодні енергетична безпека і незалежність.

Chevron має щире бажання стати добрим громадянином Львівщини
Джеффрі Пайєтт
«Це природно, що в Івано-Франківську і у Львівській області відбуваються активні дебати про розподіл продукції з компанією Chevron. Я не беру на себе роль переконати, але мені цікаво було почути вашу думку. Chevron має щире бажання стати добрим громадянином Львівщини. Це одна з найбільших і найавторитетніших компаній у США. Ми сподіваємось стати частиною економічного і політичного життя Львівщини», – зауважив посол.

Депутати-свободівці, які найбільш негативно налаштовані щодо видобування сланцевого газу на Львівщині, продемонстрували під час зустрічі папку з паперами, де викладені їхні зауваження щодо проекту угоди з американською компанією.

Чимало експертів на Львівщині висловлюють переконання, що у питанні сланцевого газу є політична складова, і вже прогнозують, що львівські депутати наслідують своїх івано-франківських колег, які нещодавно не підтримали проекту угоди з компанією Chevron і наполягли внести зміни у цей документ, щоб мати стовідсоткові гарантії для екологічної безпеки.

Американський посол визнав, що його розмова зі львівськими депутатами була першою, але далеко не останньою. Пожартував, що наступного разу одягне вишиванку, що так розчулює галичан.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG