Доступність посилання

ТОП новини

Безвідповідальність у парламенті – це політична корупція


(©Shutterstock)
(Рубрика «Точка зору»)

Осінь цього року – час, коли кожен із народних депутатів, уряд, громадські організації мають взяти на себе відповідальність. Ухвалити стратегічне рішення: куди рухається країна, якою буде українська економіка, юстиція, освіта, наука, інфраструктура?

Що від відповідального рішення кожного піде на користь громадянам України, тобто є національним інтересом?

Відповідальність у стратегічному виборі – це вміння чітко сформулювати національні інтереси та діяти. Відкрити для України у 21-му столітті європейський економічний, освітній та громадянський простір – це підписати угоди про асоціацію та про вільну торгівлю з ЄС.

А ось приклад політичної безвідповідальності – три з половиною роки нездатності уряду в українсько-російських відносинах вийти на взаємовигідну співпрацю на основі вже давно підписаної угоди про вільну торгівлю між Україною та Росією. А з осені 2011 року – ще й з країнами-учасницями СНД.

Цього тижня в українського парламенту є шанс зробити щось дійсно важливе. Для усієї країни і для кожного українця. Відкинути усі політичні непорозуміння і разом ухвалити закони, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС у листопаді у Вільнюсі. Вчинити відповідально.

Не має бути безкінечних перерв, неповноцінних «урочистих» або скорочених засідань. Зібратися під куполом та нічого не робити й базікати – це безвідповідальність. А безвідповідальність у парламенті – це політична корупція. Так само, як працювати у середу і п’ятницю лише до обіду, прикриваючись фіговим листком регламенту. Або просувати лобістські закони.

Наша фракція готова працювати цілодобово, щоб встигнути надолужити час, так бездарно втрачений нинішньою владою. Ми дамо свої голоси за євроінтеграційні законопроекти. Рішуче протидіятимемо корупційним метастазам влади.

На порядку денному – внесення змін до виборчого законодавства, ухвалення нового закону про прокуратуру, реформа судової системи, призначення виборів у 5 проблемних округах. Зміст ухвалених законів має відповідати стандартам нової європейської України. Недостатньо просто підтримати закони, які є у списку. У них потрібно врахувати всі зауваження та вимоги ЄС і Венеціанської комісії.

Не маємо права підвести людей, які прийшли вчора і сьогодні під Верховну Раду. Вони готові спільно з нами працювати задля реалізації європейського майбутнього України. У громадянського суспільства є величезний потенціал і справжнє бажання будувати Європу в Україні. Тому влада вже зараз повинна залучати громадські організації, журналістів, активних громадян до розбудови власного майбутнього в Європейському союзі. Ми у Верховній Раді створили такий майданчик для спільної роботи і працюємо разом.

Вчора, 2 вересня, з колегами від опозиції взяв участь у дискусії в Німецькому Бундестазі. Навіть найбільші європейські скептики готові зробити крок назустріч Україні. Але зараз – м’яч на нашій половині поля. Лишилося тільки зробити по ньому влучний удар. Не схибити. Вирішити. Діяти.

Валентин Наливайченко – народний депутат (фракція УДАР)

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG