Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 21:12

У системах розпізнавання автомобільних номерів побачили загрозу


Скандал навколо прослуховування спецслужбами телефонних розмов американців допоміг громадськості дізнатися про ще одну програму стеження.

Правоохоронці по всій країні використовують технології зчитування автомобільних номерів та складають базу даних пересування мільйонів американців.

Поліцейський Мохамед Табібі займається розшуком крадених автомобілів. Сьогодні він патрулює у місті Арлінгтон у передмісті Вашингтона. Він використовує зчитувач номерних знаків для того, щоб виявити на дорозі крадений автомобіль. Пристрій вмонтований у капот його авто.

«Вони себе повністю окупили. Завдяки цим пристроям ми затримали чимало особливо небезпечних злочинців. Також вони допомагають іншим правоохоронним службам», – говорить поліцейський Мохамед Табібі.

Використання зчитувачів номерних знаків зростає по всій території США. Деякі із них встановлюються на авто, інші на статичних опорах. Групи із захисту приватного життя громадян висловлюють свою занепокоєність таким станом справ. Вони стверджують, що інформація може зберігатись та передаватись до регіональних та федеральних правоохоронних органів.

Одним із занепокоєних громадян є Джей Стенлі з Американського об’єднання громадянськх свобод: «Вони визначають та зберігають інформацію про час та місце перебування автомашини. Чимало відділів тримають цю інформацію скільки забажають. Але в нашому суспільстві закон забороняє стежити за вами чи втручатись у ваше особисте життя, якщо немає підстави підозрювати вас у протиправних діях».

Капітан поліції Кевін Ріерден очолює підрозділ внутрішньої безпеки у окрузі Арлінгтон. Він каже, що інформація, отримана за допомогою зчитувачів номерних знаків, зберігається на їхньому сервері шість місяців. Проте, інші правоохоронні органи, які мають доступ до їх сервера, можуть зберігати інформацію невизначений час».

«Спершу термін зберігання інформації становив два місяці. Проте слідчі звернулися до керівництва з проханням продовжити його до шести. Двохмісячного зберігання було недостатньо для проведення повноцінного розслідування», – каже капітан Кевін Ріерден з поліції округу Арлінгтон.

Загалом захисники особистих свобод не виступають проти сканування поліцією номерних знаків для розслідування злочинів. Проте вони за відміну зберігання інформації впродовж тривалих періодів часу.

«Малоймовірно, що ця інформація буде корисною після певного періоду. Водночас ми створюємо велетенську інфраструктуру стеження за людьми», – продовжує Джей Стенлі.

Капітан Кевін Ріерден не погоджується з такою думкою: «Вони постійно говорять про «стеження». Та якби я провів ваш номер через наш сервер, то не зміг би відстежити ваше пересування! Мені б пощастило, визначити ваше перебування у певних місцях Арлінгтона у якийсь конкретний момент. І попри всі фантазії, я просто не зможу вистежити вас».

Американське об’єднання громадянських свобод говорить, що люди повинні дізнатись більше про технологію сканування номерних знаків.

Об’єднання подало позов до федерального суду проти Міністерства юстиції та Міністерства внутрішньої безпеки, щоб отримати роз’яснення, як і з якою метою федеральні чиновники використовують інформацію, здобуду внаслідок сканування номерних знаків.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG