Доступність посилання

ТОП новини

Янукович – типовий українець, але більше не може залишатися на роздоріжжі (світова преса)


Статтю про труднощі України у визначенні зовнішньополітичного курсу оприлюднила агенція United Press International (UPI). Міжнародні ЗМІ також, згадуючи про Україну, далі розповідають про чоловіка, який керує жіночим рухом Femen, турбуються про безпеку єврейських прочан-хасидів в Умані та висвітлюють намагання Кривого Рогу покращити свій імідж.

Агенція United Press International (UPI) зі штаб-квартирою у Вашингтоні пропонує своїм користувачам статтю-коментар під заголовком «Україна не може постійно залишатися на роздоріжжі». Аналітик Тарас Кузьо стверджує у статті, що президент Віктор Янукович зараз намагається балансувати між Європою та Росією і що український лідер керується не переконаннями чи політичними ідеями.

«Тримаючись на роздоріжжі, він поводиться як типовий українець, оскільки опитування виявляють, що приблизно однакова кількість українців підтримують членство як в Європейському союзі, так і в Митному союзі. Пересічний українець, подібно до Януковича, надає перевагу вступові в обидва», – пише автор.

У коментарі він називає президента Януковича «економічним націоналістом» з огляду на його намагання зменшити, зокрема, енергетичну залежність України від Росії. Проте в статті також наголошується, що російськомовні виборці теперішнього українського лідера більше асоціюють себе з колишнім Радянським Союзом.

Тарас Кузьо звертає увагу на те, що він називає «особистим чинником» у визначенні зовнішньополітичних шляхів Києва. Автор подає думку українського політика та колишнього радника президента Януковича – Тараса Чорновола – про особисту неприязнь між Януковичем та президентом Росії Путіним, але далі така цитата Чорновола: «В ЄС Янукович був би змушений жити за правилами, які передбачають серйозні втрати можливостей та накопичення капіталу. До цього додається чинник Тимошенко… Президент дезорієнтований, оскільки жоден зі шляхів не гарантує йому особистої безпеки».

Закінчує статтю Тарас Кузьо твердженням: «Наступні два місяці будуть вирішальними для Януковича у визначенні його власної долі і майбутнього України. Зосередивши у своїх руках величезну владу, він більше не може ухилятися від відповідальності, яка, зрештою, лежить особисто на ньому».

Канадська The Globe and Mail розповідає, що українське місто Кривий Ріг звернулося до міста Реджайна – центру канадської провінції Саскачеван – за порадами стосовно того, як змінити імідж, аби привабити інвестиції і сприяти розвитку.

У статті мовиться, що проект відбувається у межах фінансованої канадським урядом багатомільйонної програми допомоги українським містам.

Що стосується Кривого Рогу, то його представники вважають найбільшою проблемою іміджу в тому, що регіон має сумну репутацію промислової забрудненості.

Натомість газета пише, що «у новій маркетинговій кампанії наголос робитимуть на 16 тисячах гектарів зелених насаджень міста, на трьох театрах, 46 бібліотеках, цирку та інших принадах Кривого Рогу».

Ізраїльська The Times of Israel переймається безпекою єврейських прочан в Україні. Газета пише про плани ультрарадикальних активістів з партії «Свобода» влаштувати марш проти того, що вони називають «колонізацією Умані хасидизмом».

Стаття розповідає про зростання популярності партії «Свобода» і пише, що гарантувати безпеку прочан цього року мають додатково майже півтисячі службовців української міліції.

Низка європейських часописів і, зокрема, британська Guardian далі дивуються з того, що феміністський рух Femen, який завоював світову славу протестами вродливих дівчат із оголеними грудьми, заснував і очолює чоловік Віктор Святський.

Автор статті Сюзанн Мур вважає цей факт, а також висловлювання лідера Femen про «слабкість і безхребетність» деяких членкинь його організації скандалом. На її думку, Femen символізує те, наскільки ми всі «заплутані, коли йдеться про чоловіків та фемінізм».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG