Доступність посилання

ТОП новини

«Своїх проблем вистачає» – американська глибинка про сирійський конфлікт


Прості американці стурбовані. Країні загрожує ще одна війна на Близькому Сході. Своїми думками вони діляться зі своїми представниками в Конгресі,чимало з яких перебувають зараз в округах.

Для мешканців сільської місцевості штату Індіана, Сирія – далека та екзотична країна, про яку до сьогодні мало хто чув.

Життя тут мало змінюється, а час спливає повільно. В центрі сільськогосподарських угідь знаходиться містечко Ґрінтаун з населенням у дві з половиною тисячі людей. Ґрінтаунці – народ патріотичний. Усюди – на приватних будинках та установах – американські прапори.«Тут живуть ветерани Першої та Другої світових воєн, В’єтнамської війни. Тут також багато тих, хто служив в сучасних війнах», – розповідає місцевий мешканець Роберт Мілспауг. Він і сам – ветеран. Що таке бойові дії тут знають добре. І саме тому, воювати не хочуть.

«У цій частині країни втомилися від війн. Я думаю уся країна втомилася від війн», – говорить конгресмен-республіканець Сюзан Брукс.

Сюзан Брукс представляє Ґрінтаун в Палаті представників. Вона зараз працює в окрузі: зустрічається з виборцями та розпитує про їхні проблеми. Про Сирію ніхто не згадує. «Сирія далеко. А ми тут маємо справу з власними проблемами», – каже місцева мешканка Карен Сван. Людей більше цікавить реформа системи охорони здоров’я.

У тої же час, хоча в сільській місцевості Індіани про Сирію говорять мало, це не означає, що у мешканців немає власних думок про конфлікт.

«Я думаю, що ми мусимо дбати про власні проблеми, а не піклуватися про увесь світ. Я не думаю, що ми не співчуваємо людям в Сирії. Просто ми вже втомилися займатися світовими проблемами», – переконана Карен Сван.

«Безперечно, більшість людей проти втручання в Сирію. Але я вважаю, що це завдання президента – а також Конгресу, якщо ми проголосуємо за військовий удар – пояснити американському народу, в чому полягають наші інтереси», – каже конгресменка Брукс.

Дев’ятого вересня розпочинається сесія Конгресу, на якій розглядатимуть питання військового удару по Сирії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG