Доступність посилання

ТОП новини

Захист Тимошенко попросить ГПУ розслідувати її побиття в квітні 2012 року


Юлія Тимошенко показує синці представнику омбудсмена Ніни Карпачової в Качанівській колонії, 25 квітня 2012 року
Юлія Тимошенко показує синці представнику омбудсмена Ніни Карпачової в Качанівській колонії, 25 квітня 2012 року
Захист Юлії Тимошенко має намір просити Генеральну прокуратуру розслідувати побиття екс-прем’єра під час її перевезення 20 квітня 2012 року з Качанівської виправної колонії №54 до лікарні в Харкові. Про це заявила захисник колишнього прем’єра, її дочка Євгенія Тимошенко.

За її словами, комітет Ради Європи із запобігання тортурам оприлюднив звіт, який, зокрема, визнає, що Тимошенко зазнала катувань під час ув’язнення. 20 квітня 2012 року, коли Тимошенко перевозили з Качанівської колонії Харкова до лікарні, її побили, а потім перешкоджали збирати докази за цим випадком, заявила Євгенія Тимошенко.

«Юлія Тимошенко кричала, щоб бути почутою. Вона була упевнена, що її готуються фізично знищити. Їй на голову накинули простирадло і кудись потягли. Коли вона почала кричати, то відчула удар у живіт надзвичайної сили. Через нестерпний біль вона припинила кричати», – заявила дочка Тимошенко. За словами Євгенії, Рада Європи підтвердила факт катувань, спираючись на свідчення інших в’язнів колонії.

Сьогодні родина і захисники Тимошенко підготували за фактом катувань заяву до Генпрокуратури, і почали готувати скаргу до Страсбурзького суду. Кінцева мета цих дій – покарання винних і звільнення Тимошенко, каже Євгенія. «Моя мама заслуговує на справедливість, щонайменше – на лікування за кордоном», – заявила Євгенія Тимошенко.

У доповіді комітету Ради Європи з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, яку оприлюднили минулої п’ятниці, насправді нічого не сказано про «катування» Юлії Тимошенко.

У ній мовиться, що у справі про побиття, про яке стверджувала Тимошенко, комітет отримав інформацію, що потенційних свідків залякували, змушували відмовлятися від свідчень на підтримку версії колишнього прем’єра чи й переводили до інших закладів. Це, заявили в комітеті, наводить на думку, що прокуратура не вжила всіх належних заходів, щоб встановити, що сталося. Але сам комітет не став робити висновок, чи дійсно Юлія Тимошенко зазнала побиття.

Українська сторона у відповіді на цю доповідь, яку оприлюднили разом із нею, посилається на рішення Європейського суду з прав людини від 30 квітня 2013 року, в якому суд не встановив порушення заборони катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання стосовно колишнього прем’єр-міністра.
XS
SM
MD
LG