Доступність посилання

ТОП новини

Україна раз і назавжди відійде на Захід, якщо Німеччина захоче (світова преса)


Світові експерти вважають, що останні рішення Вірменії приєднатися до Митного союзу та ознаки прагнення нинішньої влади Грузії до вирівнювання відносин із Москвою можуть примусити ЄС до пропонування кращих стимулів для країн «Східного партнерства» з метою їхнього наближення до ЄС. Хоча в аналітиків викликає сумніви суперечлива позиція Німеччини, яка має за головний мотив проти угоди ЄС з Україною в листопаді у Вільнюсі проблему Юлії Тимошенко та боїться образити Росію підтримкою України. Оглядачі також переконані, що торговельні війни з Росією лише пробудили національну гордість українців. Провідні видання вважають вже класичною історію про роль України в протистоянні між Сходом і Заходом, що особливо чітко видно напередодні саміту ЄС у Вільнюсі.

Американське аналітичне видання Stratfor вважає, що, всупереч тенденціям останніх років із невдачами ЄС у відносинах з Україною, парламент у Києві 5 вересня приємно здивував Захід своєю проєвропейською законодавчою активністю. Це та реверанси Вірменії з Грузією у бік інтеграції з проросійськими структурами примушує ЄС, як вважають американські аналітики, активніше схилятися до більших поступок членам «Східного партнерства», включно з Україною. Хоча американське видання все ж сумнівається в позиції Німеччини, визначальної для листопадового саміту ЄС у Вільнюсі, котра ймовірно, як пишуть тут експерти, буде виходити у визначенні долі угоди ЄС з Україною саме зі ступеня вирішення проблеми Юлії Тимошенко та проявить свою обережність щодо чутливості її стратегічного партнера – Москви. Все це, на думку американських спостерігачів, і визначить можливості поступок ЄС щодо України.

Тетяна Івженко пише на сторінках «Независимої газети», що «ставлення українців до Росії погіршилося на тлі торгових війн та дискусій про інтеграцію». Навіть на сході України не чекали такої різкої атаки Росії на дружню їй державу. Понад 40 відсотків громадян вважають нині відносини Росії та України «напруженими», тобто – майже чи не ворожими. Фактично половина українців за угоду про асоціацію з ЄС і лише близько 30 відсотків за інтеграцію з євразійськими структурами під егідою Росії.

Американське видання The National Interest вважає, що підписання знакової угоди про асоціацію з ЄС у листопаді «багато в чому перелаштує кордони в Європі та Україна раз і назавжди відійде на Захід». Хоча, на думку видання, Росія намагається з усіх сил повернути Україну на Схід. І тут, як наголошують американці, все залежить тепер від Євросоюзу. Вони попереджають: «Україна показала свої послідовні наміри будувати мости і налагоджувати відносини з Брюсселем, і тепер українці чекають, коли європейські лідери, і в першу чергу канцлер Німеччини Анґела Меркель, скажуть їм: «Ласкаво просимо!»
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG