Доступність посилання

ТОП новини

«Лабораторія морозива»


Покажіть мені людину, яка не любить морозива. Щоправда, смаки у всіх різні. Хтось віддає перевагу класичній ванілі, а хтось любить експериментувати. Засновники Лабораторії морозива в Лос-Анджелесі і є такими сміливими експериментаторами. Позичивши ідеї виготовлення морозива зі всіх куточків світу вони вигадали свою, власну технологію.

Морозиво у цьому кафе не просто смачне. У Лабораторії морозива у Лос-Анджелесі для клієнтів влаштовують справжнісіньке шоу. Про це розповідає співвласник кафе Томі Нґан: «Цей концепт я побачив ще у себе на батьківщині, у Гонконгу». Томі Нґан та його колишній однокласник Джозеф Ліфшац роблять морозиво з використанням рідкого азоту. «Це як миттєвий морозильник. Азот охоплює все в мисці і випаровується, тому ви бачите димове шоу», – пояснює Джозеф.

Ці молоді бізнес-партнери також полюбляють експериментувати зі смаками. Їх улюблене морозиво – поєднання солодкого і солоного – присмак особливо популярний в Європі. «Наш солений хруст – це ванільне морозиво з кренделем, карамеллю і морською сіллю», – зауважує Джозеф.

У декількох кілометрах від лабораторії знаходиться інша кондитерська Blockheads Shavery Company, де клієнтів спочатку вражають гуркотом обладнання, на якому роблять морозиво. Генеральний менеджер Браян Ліанґ розповідає: «Ми це називаємо сніговим кремом. Це щось між нарізаним льодом, що має легку текстуру, і вершковим морозивом. Цей десерт надзвичайно популярний на Тайвані. Власники фактично виросли на цих солодощах».

Генеральний менеджер Браян Ліанґ розповів, що в їх асортименті морозиво з присмаком зеленого чаю і чорного кунджута, з додатками азійських фруктів та солодощів. Деякі не зовсім звичні, як наприклад рисові коржі чи квасоля. «Я взяла собі червону квасолю, японське тісто і згущене молоко» – розповіла відвідувачка кафе.

Якщо проїхати ще 30 хвилин, то потрапляєш у кафе Машті Шірвані, американця іранського походження, який уже 34 роки разом з братом Мехді, робить морозиво у перському стилі. Співвласник кафе Машті Шірвані пояснює: «Я старомодний всього, що стосується їжі. Я не вимірюю нічого. Все на око роблю».

Його морозиво з імбиром, шафраном, квітами апельсину і настойкою рожі користуються особливим успіхом. Машті розповів, що хоча присмаки морозива і мають перське забарвленням, саме морозиво американське. «Тому що в Ірані морозиво роблять з мороженого молока, а тут це роблять з вершків. Велика різниця», – він додає.

Але яким би не був присмак, каже брат Машті – Мехді, цей холодний десерт подобається усім у світі. Співвласник кафе Мехді Шірвані каже, що в морозива ще й інші властивості. «Морозиво – найдоступніший антидепресант. Що я маю на увазі – почуваєшся нещасним, з’їси морозиво і стаєш щасливим», – каже Мехді Шірвані.

Можливо, що саме тому морозиво мають чимало народів і культур і чому цей десерт люди постійно намагаються вдосконалити.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG