Доступність посилання

ТОП новини

Город у центрі міста. Америка бореться з ожирінням


Останнім часом у США стало популярним перетворювати запустілі, незаймані міські майданчики на невеличкі господарства, такі собі зелені оази посеред бетону міста. Такі ферми дають можливість міським мешканцям отримати свіжі овочі прямо з городу. Таким чином ентузіасти справи змінюють звички американців і привчають їх до корисної їжі. Одне з таких господарств працює неподалік американської столиці. «Сьогодні ми, кожен з вас, готуватимемо щось особливе. Вуду, що ти нам приготуєш?» – питає Вівіана Ліндо. «Я приготую кус-кус, щось на зразок рагу», – відповідає Вуду.

Влітку ці молоді люди вчились готувати корисні для здоров’я страви. Набуті навички вони демонструють на міській фермі, своєрідному оазисі на тлі типового сірого американського містечка з крамницями, автомайстернями та закладами швидкого харчування.

Ферму заснувала Марґарет Морґан Габард. Брак свіжої городини – велика проблема для населення таких містечок як Блейденсбурґ, каже жінка: «Критична проблема в тому, що 70 відсотків людей у таких містечках мають зайву вагу, страждають на ожиріння, хворіють на діабет чи інші, пов’язані з харчуванням, недуги. І це тому, що не мають корисних харчів».

Ці підлітки не лише готують, а й беруть участь у вирощуванні городини.
Ферма розташувалася на закинутому шматку землі напроти житлового комплексу для людей з низьким рівнем доходу.

Мер містечка Блейденсбурґ Волтер Джеймс підтримав створення господарства. Город посеред міста, каже він, спонукає мешканців правильно харчуватися, що власне і пропагує влада: «Це впливає на рівень ожиріння та інших хвороб. Я дивлюсь на цю ферму як на спосіб пропагувати здоровий спосіб життя».

Таміка Барбур Ґаскінс живе у житловому комплексі навпроти. Її син долучився до роботи на господарстві і тепер заохочує всю родину до здорового харчування. «Я люблю шкідливу, смажену їжу. Але завдяки цьому городу, мій син зможе допомогти мені змінити мої звички, адже я прагну мати здорову родину» , – визнає Таміка Барбур.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG