Доступність посилання

ТОП новини

Майже половина українців не прочитали за останні 3 місяці жодної книги – дослідження


Майже половина українців не прочитали за останні три місяці жодної книги.
Про це свідчать результати дослідження компанії GFK Ukraine.
Зокрема, згідно з даними дослідження, 51% дорослих українців прочитали щонайменше одну книгу впродовж останніх трьох місяців, і лише 30% – придбали.

«При цьому частка покупців книжок за останні 7 років знизилася – у вересні 2006 року їх частка становила 42%», – говориться в повідомленні.
Як головну причину, що заважає читанню, 38% українців назвали відсутність часу для цього, а майже половина респондентів відзначають, що читають рідше, ніж хотіли б.

Дослідження показало, що «вже 30% дорослих читачів мають досвід читання книжок на комп`ютері, але друкована книга залишається вибором № 1». Серед книг, які купують українці, стало більше художньої та дитячої літератури і менше наукової, навчальної та довідкової літератур: у 2008 році частка художньої літератури становила 41% порівняно з 18% науковою, тоді як у 2013 році вона становить 52% порівняно з 5% науковою.

Серед сучасних українських письменників, яких опитувані респонденти знають хоча б за іменами, на першому місці Ліна Костенко (знають 42%), далі – Ірена Карпа (15%), Василь Шкляр (12%) і Марія Матіос (10%).

Дослідження «Читання книг в Україні» проводилося фахівцями GFK Ukraine влітку 2013 року, у ньому взяли участь більш як 1000 респондентів по всій країні.
XS
SM
MD
LG