Доступність посилання

ТОП новини

Креативність привезли. Студенти Стенфорду створили мобільну творчу лабораторію


Загально вважається, що саме здатність нестандартно мислити, є запорукою успіху у суспільстві. Щоправда, під бюджетні скорочення потрапляють в першу чергу шкільні програми покликані розвивати у дітей вміння не ординарно думати. Група студентів з Каліфорнії, вже другий рік поспіль, з власної ініціативи подорожує країною та дає дітям нагоду випробувати свої здібності та уяву. Нещодавно вантажівка-майстерня завітала до школярів в американський столиці.

Діти у цьому районі Вашингтона не можуть дочекатися нагоди втілити у життя свої власні проекти. Мережа має два кінця, один заряджений позитивно, інший– негативно. Щось на зразок нашого мозку, так? Ці діти беруть участь у програмі «Спарк-трак» (Spark Truck), започатковану студентами Стенфордського університету. Минулого року вони відправили у двомісячну подорож через усю країну так звану навчальну майстерню на колесах. За цей час участь у майстер-класах взяли три тисячі дітей.

Проекту пішов другий рік, до нього приєдналися активісти з інших каліфорнійських коледжів. Волонтер Бенджі Курода розповідає про завдання майстерні:«Ми хочемо навчити дітей мислити та творити креативно по всій країні, дати їм доступ до прототипів, інструментів та матеріалів і показати їм, що вони можуть це все робити, навіть якщо їх цьому не вчать у школі».

Починається майстер-клас з обговорення ідей. Потім, вони створюють прототип того, що мріють побудувати.

Овен створив літаючого циклопа. Йому дуже сподобалось робити щось нове та вчитися, вчитися вираховувати, а відтак вже робити. Тепер, каже Бенджі, Овен знає, як працює електрика: «Звичайно, ми не робимо все ідеально. Ми ж не професійні дизайнери чи інженери. Але у рамках програми ми намагаємось навчити дітей чомусь, на нашу думку, важливому – мислити творчо та не боятися помилок».

Тут діти можуть поуправляти лего-роботами. Також вони можуть випробувати і високотехнологічні інструменти – лазерний ніж, тривимірний принтер. У їх розпорядженні і традиційне приладдя.

Учасниця програми Фаділат Адефола-Раджі каже: «Це все дуже цікаво. До того я навіть не знала, наприклад, як відбувається вібрація. Мені тут дуже сподобалось. А це взагалі супер-машина».Стеля майстерні на колесах повністю укрита нотатками, які документують кожну модель, створену учасниками програми. У столиці майстерню приймала неприбуткова організація «Фаб-лаб». Філіс Клайн є керівницею «Фаб-лаб»: «Цей проект покликаний розбудити та дати поштовх уяві дітей. Він дає їм можливість побачити, на що вони здатні».

Команда «Спарк-трак» не тільки вчить своїх підопічних, вони і самі отримують неоцінений досвід, каже студентка Стенфордського університету Брітані Галавел: «Я навчилась, як працювати з дітьми. Я бачила багато дітей, які були готові все кинути, але згодом завершали свій проект. Такий приклад дуже надихає».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG