Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 10:21

Мирослава Гонгадзе закликала журналістів до солідарності


У 13 роковини від вбивства журналіста Георгія Гонгадзе його вдова Мирослава Гонгадзе закликала українських журналістів до солідарності. На її думку, тільки так вони зможуть вберегти себе від агресії й перешкоджання їхній професійній діяльності.

«Ми не повинні мовчати, бо мовчанням себе не захистиш. Бо на місці Георгія міг і, на жаль, може бути у сьогоднішній Україні кожен з нас», – наголосила вона у своєму відео зверненні.

«Перед нами стоять нові виклики. Побиття і напади на журналістів в Україні продовжуються. У 2012 році Україна ледве втрималась у рейтингу частково вільних щодо свободи слова держав. Якщо ці тенденції триватимуть у 2013 році Україну можуть назвати невільною. І тому в нас є лише один засіб боротьби проти свавілля – наша професійність і наша солідарність», – зауважила Мирослава Гонгадзе.

Відео користувача myroslava gongadze

При цьому вона засудила журналістів, які нині вдаються до публікації замовних матеріалів. На її думку, у такий спосіб вони будують суспільство, «замішане на брехні та нечистотах».

Водночас вдова загиблого журналіста наголосила, що замовники вбивства Георгія Гонгадзе, які є «коренем трагедії», і надалі лишаються безкарними та «насолоджуються свободою».

Убивство Георгія Гонгадзе було скоєне восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у його вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України: Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича – і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. У січні цього року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста. Замовники вбивства досі не покарані.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG