Доступність посилання

ТОП новини

Хто повинен українізувати Навального? (Огляд преси)


Київ – Уряд приховав від парламенту проект держбюджету на 2014 рік. Як пише «Комерсант Україна», відразу після реєстрації в парламенті проекту бюджету спікер парламенту на прохання прем'єра повернув документ на доопрацювання. В опозиції наголошують, що повторюється торішня ситуація, коли Кабмін в порушення Бюджетного кодексу отримав ще кілька місяців на підготовку головного кошторису країни. Втім, у Партії регіонів розраховують розглянути проект бюджету в профільному комітеті вже 2 жовтня. Стаття називається «Кабмін не вписався до бюджету».

Дехто з оглядачів звинувачує російського опозиціонера Олексія Навального в тому, що він вважає українців і росіян за один народ, тобто є імперіалістом. З таким твердженням погоджується і дописувач газети «День». Він запитує: а як інакше можуть вважати російські політики, вигодувані на телевізійній і газетній московській агітації? А тим часом реальне підґрунтя для співпраці з російською опозицією існує, переконує дописувач. Тому гріх не скористатися такою ситуацією і, по-перше, знайти способи напряму (передусім через інтернет) працювати з більш-менш вільними від імперських та радянських стереотипів росіянами, по-друге, вийти безпосередньо на лідерів цієї генерації. І найкраще буде, якщо цим займуться не українські політичні партії, а громадські рухи та ініціативи, на яких не висить тягар минулих помилок та дурниць і котрі можуть бути значно гнучкішими та динамічнішими у своїй діяльності. Про це наголошується в матеріалі «Чи потрібен діалог із «колективним Навальним»?».

Націленість на споживання суто вітчизняних товарів безпосередньо не впливає на економічне зростання країни, вважає експерт «Газети по-українськи». Він зауважує, що зрештою, і від продажу української праски, і від імпортної до держбюджету підуть 20 відсотків податку на додану вартість. Від продажу іноземного товару ще надійде мито. А основний прибуток отримають власники підприємства-виробника – чи то іноземного, чи вітчизняного. Треба купувати або якісний продукт, або ніякий, наголошує експерт. Бо якщо обирати неякісні товари через те, що вони українські, це означає підтримувати «паршиву вівцю», яка все одно деградує й пропаде. Як приклад економіст наводить автопідприємство ЗАЗ, яке створила держава і підтримує його. Воно увесь час вимагає преференцій. Це паразитична галузь, яка навряд чи колись вироблятиме конкурентну продукцію. Головне, що повинна робити держава – захистити бізнес від насильства її ж державних службовців та від нечесної конкуренції.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG