Доступність посилання

ТОП новини

Ялтинська конференція: Ґрібаускайте і Янукович про справу Тимошенко


Президенти України і Литви, Віктор Янукович і Даля Ґрібаускайте на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі «Ялтинська європейська стратегія»
Для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС необхідно виконати всі узгоджені домовленості і питання ув’язнення Юлії Тимошенко теж входить до їхнього переліку. Про це заявила президент Литви Даля Ґрібаускайте на прес-конференції в Ялті, де проходить 10 щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES).

«Питання Тимошенко в тій чи іншій формі має бути вирішеним таким чином, щоб це було прийнятно для європейського співтовариства. Проміжні домовленості про закони, про зміни в прокуратурі і тому подібні – вони у фіналі не спрацюють, якщо не буде весь пакет до кінця завершений», – заявила президент Литви і додала, що «питання Тимошенко» у цьому пакеті.

Президент Литви Даля Ґрібаускайте сьогодні виступила на відкритті 10-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Лівадійському палаці, а потім там же мала півгодинну розмову з президентом України.

Фюле, Більдт і Брок також нагадали про Тимошенко

Також комісар ЄС з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт і голова комітету з питань закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок заявили президенту Віктору Януковичу про важливість прогресу в справі колишнього прем’єра Юлії Тимошенко. Про це йдеться у спільній заяві європейських політиків, оприлюденій на офіційному сайті комісара ЄС.

Згідно із заявою, під час зустрічі сьогодні в Ялті європейські політики визнали рух України вперед у низці конкретних питань, пов’язаних з підписанням угоди про асоціацію, наголосили на важливості прогресу в питаннях виборчого законодавства, законодавства про Генеральну прокуратуру, а також щодо справи Юлії Тимошенко.

За повідомленням, вони наголосили на тому, що часу до Вільнюського саміту «Східного партнерства» залишається все менше і що потрібні додаткові зусилля для забезпечення рішучих дій та видимого прогресу у виконанні критеріїв для підписання угоди про асоціацію, визначених Радою закордонних справ ЄС.

При цьому Фюле, Більдт і Брок зазначили, що ЄС залишається на боці України в питаннях неприпустимого зовнішнього тиску, пов’язаного з підписанням угоди про асоціацію.

Янукович про справу Тимошенко: ми не сказали ні «так», ні «ні»

Президент Віктор Янукович заявляє, що вирішення питання екс-прем’єра Юлії Тимошенко ще не знайдене, але вирішення його лежить у законодавчій площині.

«Ми шукаємо сьогодні, як підійти до найскладнішого питання стосовно Тимошенко. Я вдячний місії Європарламенту Кокса-Квасневського, яка разом з Україною шукає вихід із цієї ситуації. Якби вона була проста, було б дуже просте питання, дуже проста відповідь. Це питання дуже непросте, тому в нас іще є час, і ми відповідно до плану, який є, працюватимемо. Поки що ми не сказали ні «так», ні «ні», – сказав Янукович під час дискусії на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі «Ялтинська європейська стратегія», відповідаючи на запитання одного з лідерів опозиції Арсенія Яценюка про вирішення проблеми помилування Тимошенко.

«Відповідь має бути в площині, яка дала б нам змогу в законодавчому полі знайти рішення», – додав Янукович, наголосивши, що це питання ускладнюється тим, що в судах перебуває ще кілька справ про завдання збитку Україні.

Луценко і Тимошенко є «різними ваговими категоріями»

На Ялтинській зустріч Віктор Янукович також назвав некоректним порівняння справ колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Про це Янукович заявив, відповідаючи на запитання Луценка про те, чому б президенту не підписати помилування Тимошенко так само, як він раніше зробив у його випадку, створивши тим самим прецедент.

«Щоб вас це не образило, порівняння з Тимошенко в прямому і переносному сенсі… – ви в різних вагових категоріях. Тому не беріть на себе зайвого. Не рівняйте себе», – сказав Янукович Луценкові.

Президент додав, що радий бачити Луценка на волі. «Я з самого початку казав і вашим колегам, і тим, хто займався вашою справою, що це дурниця… Я був категорично проти, щоб ви сиділи, категорично проти», – заявив Янукович.

Повертаючись до Тимошенко, Янукович заявив, що, напевно, немає більш зацікавленої людини, ніж він, щоб це питання було вирішене.

«Але є перешкоди... Потрібно дати відповіді на ті справи, які перебувають у судах, а відповідь може дати тільки суд або добровільне рішення Тимошенко», – заявив Янукович.

Тому, за словами глави держави, це питання є непростим, а відповідь перебуває в площині компромісу за участі самої Тимошенко.

Європейські політики неодноразово заявляли, що вирішення долі Тимошенко – одна з умов для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Тиск на Україну перед Вільнюським самітом зростатиме – президент Литви

Президент Литви Даля Ґрібаускайте бажає Україні сил, політичної волі й рішучості, щоб вистояти в умовах дедалі більшого тиску на неї й самостійно ухвалити рішення про підписання угоди про асоціацію з ЄС, що планується на саміті у Вільнюсі наприкінці листопада.

«Відлічуємо дні до саміту, тиск на нас зростає і зростатиме. Бажаю сил для опору, політичної волі та рішучості, щоб витримати. Україна занадто велика, потужна, щоб дозволяти комусь вирішувати своє майбутнє», – сказала президент на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі.

Ґрібаускайте під час виступу, говорячи про тиск «третіх країн», не говорила прямо «Росія», але кілька разів непрямо вказала на цю країну, яка останніми місяцями обмежувала не лише український, а й литовський експорт.

«На розвиток країни не може бути нав’язувань зі сторони, це суперечить міжнародному праву», – наголосила Ґрібаускайте.

За її словами, такий тиск – це прояв слабкості, він розкриває справжнє обличчя тих, хто нав’язує такі санкції.

Минулого місяця Федерація роботодавців України заявила, що Митна служба Росії включила до переліку «ризикових» усіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало постачання товарів з України. 18 серпня радник президента Росії Сергій Глазьєв заявив, що ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні є разовою акцією, але у разі підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом митне адміністрування може бути посилене. Київ розраховує підписати цю угоду на листопадовому саміті у Вільнюсі.

Раніше цього місяця Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій ідеться про те, що ЄС має захистити країни «Східного партнерства» з огляду на дедалі більший тиск Росії. Документ, поміж іншим, засуджує дедалі більші намагання Кремля перешкоджати поглибленню політичних і торговельних зв’язків України, Вірменії, Грузії й Молдови із Європейським союзом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG