Доступність посилання

ТОП новини

Повідомлення про оренду Китаєм 5% чорноземів України передчасні (світова преса)


У світовій пресі й далі можна натрапити на повідомлення про погрози Росії на адресу України у зв’язку з прагненнями Києва йти на зближення з Євросоюзом. Також увагу журналістів привернула новина про, буцім то, плановану оренду Китаєм трьох мільйонів гектарів українських сільськогосподарських земель. Але Financial Times називає ажіотаж з китайською орендою дещо передчасним.

Кореспондент Financial Times у Києві Роман Олеарчик наголошує, що Китай ще не ставив підпису під угодою, яка згідно з повідомленнями давала б китайцям можливість кілька десятків років господарювати на українських чорноземах завбільшки з Бельгію.

Чимало міжнародних ЗМІ були вражені саме масштабами планів та можливістю вигадувати яскраві заголовки на зразок «Китай оброблятиме майже 5% українських угідь», який подає видання International Business Times.

У статті читаємо, що ця угода може стати найбільшою з тих, які Китай будь-коли укладав у цій галузі. При цьому видання цитує українських посадовців, які заперечують поширене твердження про продаж української землі, пояснюючи, що закон в Україні забороняє продавати землю іноземцям.

Тим часом Financial Times вважає, що саме з цією угодою навряд чи щось вийде, хоча сільськогосподарська співпраця України з Китаєм – це лише питання часу.

Представники компанії KSG Agro в коментарях Financial Times називають сенсаційні заголовки оманливими. Наразі, кажуть вони, є лише домовленість про обмін технологіями та продаж аграрної продукції з України в Китай. «Жодної масштабної земельної оборудки з китайцями ще немає», – розчаровує любителів сенсацій Financial Times.

Британська газета Times переповідає своїм читачам, що представник російського президента Путіна Сергій Глазьєв, під час минулої конференції у Ялті лякав Україну розколом на зразок Югославії та Чехословаччини, якщо українське керівництво не відмовиться від свого курсу на зближення з Євросоюзом.

На думку кореспондента Бена Гойла, російський представник фактично заявив, що Москва підтримуватиме сепаратизм в українських регіонах із великою часткою російськомовного населення.

Інтернетний інформаційний сайт EurActiv.com також аналізує ситуацію із зовнішньополітичними проблемами України.

Автор статті Роман Рукомеда, якого називають українським політичним оглядачем, пише: «Залишається велика надія, що після Вільнюського саміту у листопаді Брюссель дотримається свого слова і не залишить Україну сам на сам із Росією, президент якої Путін прагнутиме геополітичної помсти і повернення Києва в євразійський простір будь-якою ціною».

Автор передбачає, що в Україні варто очікувати різкого вибуху активності кількох проросійських політичних рухів, а також, ймовірно, Російської православної церкви. Він називає «абсолютно окремим» питання про те, чи здатним буде Янукович чинити спротив, або контролювати діяльність навіть тих організацій, які раніше його підтримували.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG