Доступність посилання

ТОП новини

Без розголосу не судили б врадіївських міліціонерів – Данилюк


©Shutterstock
Київ – 26 вересня почнуть судити врадіївських міліціонерів, обвинувачених у жорстокому побитті та зґвалтуванні. Міліціонери потрапили на лаву підсудних лише через суспільний резонанс і увагу преси, стверджує громадський активіст Олександр Данилюк. Загалом, на його думку, при президентові Януковичу міліція стала загоном особливого призначення для влади. Натомість народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник категорично відкидає такі твердження, переконуючи, що влада робить усе можливе для очищення лав правоохоронців.

Зґвалтування жінки у населеному пункті Врадіївка Миколаївської області,
в якому підозрюють двох міліціонерів, є лише одним із безлічі прикладів свавілля українських правоохоронців. Таку думку висловив у коментарі Радіо Свобода громадський активіст Олександр Данилюк.

На його погляд, якби врадіївців не обурив той факт, що міліціонери, маючи впливові зв'язки у правоохоронних органах області, могли уникнути покарання, якби обійшлося без мітингів протесту і без розголосу по всій Україні, підозрювані у погонах досі розгулювали б на волі.

При цьому громадський активіст наголошує: загалом в Україні основними порушниками закону є не міліціонери низового рівня, а ті, хто ними керує. І проблема не лише в браку контролю над правоохоронцями в Україні і як наслідок – в їхній безкарності, не тільки в круговій поруці й розквіту корупції. Головна причина полягає в тому, що такі міліціонери саме й потрібні нинішній владі, бо є її захистом, стверджує Олександр Данилюк.

«Система не здає лояльних міліціонерів»

Якщо система почне масово здавати охоронців, вони перестануть бути лояльними до системи. І тоді у системи не залишиться нічого, що, власне, могло б її захистити
Олександр Данилюк
«Ми бачимо, що міліцейського свавілля після Врадіївки не поменшало. І якщо система почне масово здавати охоронців (не в цьому конкретному випадку у Врадіївці, а взагалі глобально), вони перестануть бути лояльними до системи. І тоді у системи не залишиться нічого, що, власне, могло б її захистити», – зазначив Олександр Данилюк.

«Неначе при тій владі, яку вони мали, можна було говорити, що не було зловживань з боку правоохоронних органів?»

Зі свого боку, народний депутат від Партії регіонів, заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник категорично відхиляє твердження Олександра Данилюка, а також тих опозиційних політиків, які переконують, що саме при президентові Януковичу беззаконня серед правоохоронців стало дуже поширеним. Володимир Олійник при цьому визнає існування проблеми зловживань з боку міліції. Але ця проблема не носить масового характеру, підкреслює він.

В мене таке враження, що вони (опозиціонери) надивилися серіалу «Вангелія» і починають гадати на гущі, а треба, щоб говорили предметно
Володимир Олійник
«Неначе при тій владі, яку вони мали, можна було говорити, що взагалі був порядок і не було злочинності, не було зловживань з боку правоохоронних органів? Ні! В мене таке враження, що вони (опозиціонери) надивилися серіалу «Вангелія» і починають гадати на гущі, а треба, щоб говорили предметно. Наводити порядок треба сьогодні, зараз. Жорстким ставленням як керівництва, так і всього суспільства до подібних фактів (зловживань правоохоронних органів)», – сказав Володимир Олійник.

«Баланс: гроші-катування-зізнання, гроші-катування-зізнання…»

Тим часом правозахисник Андрій Діденко серед інших причин зловживань міліції виділяє загалом корупцію. На його думку, деякі міліціонери перетворили свою роботу на прибутковий бізнес, коли у затриманих ними людей є два виходи – або відкупитися хабаром, або стати жертвою тортур, каже правозахисник.

Слідство так побудовано, що людині пропонують: або ти платиш певну суму і йдеш на волю, або ти відбуватимеш покарання за злочин
Андрій Діденко
«І тут іде такий баланс: гроші-катування-зізнання, гроші-катування-зізнання… І в будь-якому процесі по суті можна відкупитися, незважаючи на складність злочину. Слідство так побудовано, що людині пропонують: або ти платиш певну суму і йдеш на волю, або ти відбуватимеш покарання за злочин. Незалежно від того, скоював ти його чи ні», – розповідає Андрій Діденко.

Врадіївських міліціонерів, обвинувачених у побитті та зґвалтуванні 29-річної Ірини Крашкової, судитимуть у Миколаєві. Ірина Крашкова стверджує, що її жорстоко зґвалтували і намагалися вбити двоє міліціонерів, Євген Дрижак та Дмитро Поліщук, а в побитті також брав участь місцевий таксист. Адвокати постраждалої прогнозують, що суд може тривати до півроку.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG