Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ: затриманий заявляє про знущання у райвідділі


Дніпропетровськ – В Інтернеті з'явилося відео знущань над затриманим в одному із районних відділів міліції Дніпропетровська. Видно, як правоохоронці б'ють затриманого чоловіка. Його звинуватили у розпиванні алкогольних напоїв у громадському місці, наділи кайданки і відвезли у відділення, де знущались і та ще й знімали все це на відео, стверджує потерпілий. В міліції ж всі звинувачення відкидають, звинувачуючи потерпілого в симуляції.

Ці кадри, стверджує сам потерпілий Антон Павленко, зняла його дружина на місці події. Розказує: інцидент стався майже два тижні тому в Дніпропетровську. Близько другої ночі, каже, він разом з дружиною під’їхали на подвір’я, де на них чекали знайомі. Коли він сидів в авто, несподівано прибув патрульний автомобіль і чоловіки в формі зажадали, аби він пересів до їхньої машини. Ніяких звинувачень не висунули, не представились, діяли жорстко й нахабно, стверджує потерпілий. У Ленінському районному відділі міліції, куди його привезли, взагалі відверто знущались, та ще й знімали це на відео мобільником, заявляє чоловік.

Він почав мені погрожувати, не пам’ятаю, хто саме, схопив мене за волосся, опустив мою голову до підлоги. Всі решта стояли і просто знімали на телефон
Антон Павленко
«Він почав мені погрожувати, не пам’ятаю, хто саме, схопив мене за волосся, опустив мою голову до підлоги. Всі решта стояли і просто знімали на телефон. Просто почали знущатись, тягали за наручники… Коли приїхала дружина, мене перестали тягати за волосся і наручники. Я спитав в одного: у чому ви мене звинувачуєте? Мені відповіли: стаття 185, злісна непокора працівникам міліція на законну вимогу. Я спитав: так в чому була законна вимога, у чому була ваша законність? На це він не відповів. У протоколі, який мені видали, теж це не вказано. Там нічого нема: ні свідків, нічого», – розказав Радіо Свобода Антон Павленко.

На ранок чоловіка випустили з райвідділу. Антон стверджує, що жертвою міліцейського свавілля став невипадково, адже він є одним із учасників громадського руху за законність на дорогах. Його активісти у районі намагаються протидіяти неправомірним діям працівників ДАІ, відтак, впевнений чоловік, правоохоронці просто йому помститись.

Фальшування і психологічний тиск

Затримання активіста міліцією має дуже багато сумнівних моментів, каже захисник потерпілого Сергій Гришко. У райвідділу стаття, за якою брали його підзахисного, – перебування в нетверезому стані в громадському місці – дивним чином змінилася на іншу – опір співробітникам міліції. Крім того, каже юрист, правоохоронці почали складати протокол про затримання через 20 хвилин після прибуття до райвідділу. Що відбувалось упродовж 20 хвилин, невідомо. Звинувачує юрист правоохоронців і в спробах фальшувати протокол й підсунути несправжніх свідків.

«Після затримання одразу не був складений протокол – тобто, працівники міліції вже порушили закон. Далі, під час складання протоколу до нього намагались вписати як понятих осіб, яких взагалі не було на місці події. По мобільному співробітники міліції викликали ніби свідків – співробітників одного охоронного агентства, як виглядає, своїх знайомих – і вписали їх в графу вже після підписання протоколу. У ході складання адміністративного протоколу йому висували різні звинувачення. Стаття спротиву міліції з’явилась уже в самому райвідділу, аби викликати у затриманого страх, небажання боротись. Ось такими методами вони діють, це був психологічний тиск», – сказав у коментарі Радіо Свобода юрист.

Його не били – він сам упав?

Між тим в обласному управлінні міліції всі звинувачення на адресу колег з райвідділу відкидають. У центрі громадських зв’язків обласного УМВС Радіо Свобода повідомили: відео, викладене в Інтернеті, не підтверджує факту знущань над затриманим, а лише факт опору затриманого правоохоронцям.

«Які знущання? Не було ніякого знущання. На відео видно, що один доторкнувся однією рукою до рук іншого, а той упав, кричав... Це нагадує наших футболістів, які падають тоді, коли до них навіть не торкаються. Не було ніякого факту знущань. Вже потім ці представники викинули це відео в Інтернет. З усього можна відзняти як позитивне, так і негативне», – сказали в Центрі громадських зв’язків.

Наразі затриманий написав кілька скарг на міліцейське свавілля. Справу з’ясовує прокуратура Ленінського району Дніпропетровська, за фактом перевищення службових повноважень міліціонерами вже порушене кримінальне провадження. Антон Павленко та його дружина офіційно визнані потерпілими – в обох легкі тілесні ушкодження.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG