Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2018, Київ 13:15
Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі під час виступу на Генасамблеї ООН розкритикував дії Росії по відношенню до сусідів, зокрема, України.

«Ви думаєте, що поразка на виборах сил Помаранчевої революції в Україні пом’якшила політику Кремля щодо цієї країни? Навпаки. Уряд Віктора Януковича перебуває під постійними атаками, проти України провели комерційну війну напередодні європейського саміту у Вільнюсі, і російські чиновники тепер відкрито говорять про розділення цієї нації», – сказав грузинський президент.

За словами Саакашвілі, Росія не зацікавлена у стабільності в сусідніх державах й сприяє напруженості на їхніх територіях.

«Вона відкидає ідею сильної влади у Грузії, України та Молдови, навіть якщо ті намагаються дружньо ставитися до її інтересів», – сказав президент Грузії.

Під час свого виступу Саакашвілі зокрема зазначив, що пишається підсумками свого президентства. Він також висловив сумніви щодо того, що грузинсько-російські відносини налагодяться після приходу нової влади.

Окрім того, грузинський президент заявив, що Володимир Путін «через кілька років зникне з російської політики». «Ніхто не знає, буде цей процес мирним чи насильницьким, чи буде його послідовник націоналістом чи лібералом (а може і тим, і іншим), але важливо те, що Росія після цього вже не буде імперією – вона буде нормальною державою», – додав Саакашвілі.

Російська делегація залишила залу засідань Генеральної асамблеї ООН під час виступу президента Грузії. За словами представника російського МЗС, це було зроблено на знак незгоди з деякими тезами виступу грузинського лідера.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін пізніше заявив, що грузинський президент повинен «перевірити своє психічне здоровʼя», і назвав виступ Саакашвілі «не просто русофобським, але й неправославним».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG