Доступність посилання

ТОП новини

За втечу Мельника судитимуть «крайніх» – адвокат


Київ – На сьогодні 30 вересня Броварський міськрайонний суд призначив розгляд кримінального провадження стосовно міліціонерів, яких звинувачують у недбалості, що призвела до втечі екс-депутата від Партії регіонів Петра Мельника, звинуваченого в хабарництві. Втім, цих правоохоронців зробили крайніми ті, хто в більшій мірі може бути винним у втечі Мельника – слідчі, прокурори, судді, переконують експерти.

У службовій недбалості, внаслідок якої втік Петро Мельник, обвинувачують колишнього заступника керівника з громадської безпеки Ірпінського райвідділу управління МВС України в Київській області Миколу Бедрія і помічника начальника оперативного відділу чергової частини цього ж райвідділу міліції Василя Удовиченка.

Міліціонери не контролювали роботу електронного браслета, надягнутого на руку колишнього ректора Національного університету державної податкової служби, йдеться у повідомленні обласної прокуратури. Вони відреагували на сигнал про втечу підозрюваного лише через день, і не забезпечили своєчасних заходів з встановлення місцезнаходження особи втікача, уточнюється в документі

Міліціонери не знали в які ігри з ними грають керівники – Ємець

Міліціонери свідомо дали час для втечі Мельнику за певну грошову винагороду, тому на них і лежить вся провина у цій ситуації, припускає член парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя, регіонал Вадим Колесніченко.

«Ми дуже багато знаємо випадків, коли люди «по-нехлюйськи» ставляться до роботи. В цьому випадку була дуже гучна справа і це було помічено. В нас багато людей, які до своєї роботи ставляться несумлінно. Інша річ, я можу собі допустити, що люди отримали гроші за те, що на деякий час закрили очі», – каже Колесніченко.

Рядові виконавці ніколи б не ризикнули своїм службовим становищем, а тим паче свободою, якби не мали доручень згори, заперечує член парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя, депутат від «Батьківщини» Леонід Ємець.

«Вони не зрозуміли в які ігри з ними грають їхні керівники. Тому, швидше за все, це питання буде доведене до того, що вони отримають якийсь терміни. Проте, ми розуміємо, що проблема в тому, що такі корупціонери та злодії, як Мельник можуть собі дозволити втекти з-під охорони в іншу країну», – наголошує Ємець.

Винні у втечі: слідчий, прокурор, суддя

Обвинувачені правоохоронці Микола Бедрій та Василь Удовиченко опинилися не в тому місці і не в той час, наголошує адвокат Олексій Баганець. Про взяття Мельника під варту, а не призначення йому домашнього арешту, слідчий і прокурор клопотали, нагадує Баганець. Крім того, суд мав врахувати, що це не перша справа, в якій фігурував ректор Податкового університету, пояснює адвокат.

«Якщо вже тоді порушувалася кримінальна справа, то вже в цій ситуації повинні були проводитися якісь заходи стосовно встановлення всіх обставин, які можуть характеризувати ректора цього університету, що ця людина може переховуватися від слідства і суду, може покинути межі України. Але не треба забувати, що кінцеве рішення приймає суд. І якщо слідчий і прокурор зверталися і переконували суд, що є дійсно такі обставини, які можуть зашкодити кримінальному провадженню, і треба взяти Петра Мельника під варту, а суд не задовольнив цього клопотання і обрав менш сувору міру покарання, як домашній арешт, то тут в якійсь мірі є претензії і до суду. Тут у кожного є своя відповідальність. І не повинні бути крайніми в цій ситуації ці два працівники міліції», – каже Баганець.

Причетними також можуть бути і фахівці, які допомогли Петру Мельнику зняти браслет, додає Олексій Баганець.

«Зняти цей пристрій, наскільки я знаю, неможливо без допомоги тих, хто знає роботу цього пристрою. Або ж до нього (Петра Мельника – ред.) застосували пристрій, який технічно був несправний», – припускає адвокат.

Підозрюваним міліціонерам пред'явлено звинувачення за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Самі ж правоохоронці заявили, що провини не визнають.

7 серпня на Мельника одягнули електронний браслет для відстеження місця його перебування. 9 серпня стало відомо, що Мельник втік з-під домашнього арешту, скинувши електронний браслет. 14 серпня його оголосили у міжнародний розшук.
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG