Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2019, Київ 15:21

Адвокати затриманих у Росії активістів-екологів оскаржили їхній арешт


Затримане судно «Ґрінпісу» (зелене з веселкою) під вартою в гавані Мурманська, фото 24 вересня 2013 року
У Росії адвокати 22 із затриманих активістів міжнародної екологічної організації «Ґрінпіс» і членів екіпажу їхнього судна «Арктик Санрайз» подали сьогодні апеляції на рішення суду в місті Мурманську на півночі європейської частини Росії взяти їх під арешт на термін у два місяці.

Ідеться про тих, кого вирішили взяти під арешт минулого тижня в четвер. У справах іще восьми людей, арешт яких санкціонували вчора, апеляції подадуть найближчим часом, повідомили в організації.

Суд у Мурманську попередніми днями ухвалив узяти затриманих активістів «Ґрінпісу» і членів екіпажу їхнього судна «Арктик Санрайз», серед них і одного громадянина України, під арешт на термін у два місяці. Офіційних звинувачень їм іще не висували, але, за повідомленнями, розглядається можливість звинуватити їх у піратстві; у разі визнання вини за таким звинуваченням їм може загрожувати до 15 років позбавлення волі. Затримані вважають таке звинувачення абсурдним.

Судно з міжнародною групою активістів-екологів затримали російські прикордонники після того, як півтора тижня тому ґрінпісівці намагалася влаштувати акцію протесту на російській нафтовій платформі в Печорському морі на півночі європейської частини Росії проти видобування нафти на арктичному шельфі.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG