Доступність посилання

ТОП новини

Москва, 1993 рік. Чотирнадцять днів осені

У виставковому просторі Меморіалу відкрилася виставка «Москва, 1993. Чотирнадцять днів осені», на якій можна побачити роботи фотографа Дмитра Борка з фотоальбому «1991/1993».

…Двадцять років тому президент Росії Борис Єльцин підписав указ про достроковий розпуск тоді ще Верховної Ради та З'їзду народних депутатів. Почалося двотижневе протистояння парламенту та державних структур. Країна розділилася на два протиборчі табори. Білий дім і площа перед ним стали ареною і символом цього протистояння. Політична криза протривала 14 днів із 21 вересня до 4 жовтня, коли був розстріляний із танків Білий дім. Країна стояла на порозі громадянської війни. Війни не сталося, але плата за перехід від однієї політичної системи до іншої виявилася високою – близько 200 людських життів.

Сьогоднішня Росія – спадкоємиця 4 жовтня 1993 року. Чи такою, як вона є нині, очікували побачити її учасники і сучасники подій?

Організатори виставки не ставлять мети відповісти на це питання. Ми всього лише хочемо нагадати про те, що трапилося два десятиліття тому….

Виставка підготовлена за матеріалами фондів Державної публічної історичної бібліотеки Росії, Міжнародного «Меморіалу» та Правозахисного центру «Меморіал».

XS
SM
MD
LG