Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко може піти в президенти (Огляд преси)


Київ – Арсеній Яценюк щиро вірить, що президентом буде саме він, а Петро Порошенко відіграє роль його фінансового донора. Або – максимум – кандидата в мери Києва, переконує експерт газети «Україна молода». Однак, як пише видання, не виключено, що Порошенко й сам висуне свою кандидатуру на президентську посаду. І може отримати, приміром, третій результат, а після виборів – очолити уряд. Щодо Юлії Тимошенко, то вона не зацікавлена їхати на лікування за кордон, переконаний експерт. Бо поки вона у в’язниці, може почувається сильною, до неї приїздять Кокс із Квасневським. Вона приміряє образ Нельсона Мандели, її ім’я звучить на зовнішньополітичній арені, про неї часто згадують. Якщо вона виїде на лікування до Німеччини, то перестане бути потрібною. Залишаючись в українській в’язниці, вона може пробути там лише до початку 2015 року. Тоді минає половина терміну, до якого засуджено Тимошенко. Відтак, за українським Кримінальним процесуальним кодексом, вона отримує право на умовно-дострокове звільнення. І має реальні шанси зберегтися в політикумі, зазначає експерт.

Щодня влада закуповує товарів та послуг на один мільярд гривень. Це – близько 360 мільярдів на рік, 250 з них – закупівлі державних підприємств. У липні минулого року Верховна Рада дозволила витрачати ці гроші без жодного конкурсу і оприлюднення документів. А це означає, що більше двох третин всіх закупівель проводиться без жодної інформації на сайті вісника державних закупівель про те, що купують держпідприємства за якою ціною і в кого. В українських реаліях ця норма – найбільш оперативна і масштабна схема витягування бюджетних грошей і грошей держпідприємств в «чорний бюджет» – на потреби провладного кандидата до виборів Президента, стверджує експерт газети «День». Наступного тижня Верховна Рада матиме шанс проголосувати за законопроект, який унеможливить подібне державне марнотратство. Однак навряд чи це зробить, переконаний експерт. Про причини йдеться в статті «Чи зупинить парламент «розпил» 300 мільярдів бюджетних гривень?».

«Укрзалізницю» звинуватили в незаконному зберіганні персональних даних пасажирів. Відповідна інформація міститься в матеріалах перевірки, проведеної у вересні Державною службою з питань захисту персональних даних. Правозахисники вважають, що дані про пасажирів можуть використовуватися для контролю пересувань політичних активістів і журналістів. Втім, в «Укрзалізниці» всі претензії спростовують. Докладніше про це розповідає «Комерсант Україна».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG