Доступність посилання

ТОП новини

Лещенко: Без контролю за інтернетом Янукович не виграє вибори-2015


Сергій Лещенко, заступник головного редактора інтернет-видання «Українська правда»
Перед виборами президента влада зробить спробу встановити контроль за інтернетом. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» розповів Сергій Лещенко, заступник головного редактора інтернет-видання «Українська правда».

«Можливі будь-які сценарії, починаючи від того, що Facebook в Україні відключать на наступний день після виборів, щоб унеможливити мобілізацію громадян, і закінчуючи дискредитацією інтернет-видань, які зараз непідконтрольні владі. Останнє зараз відбувається з «Українською правдою», – сказав Сергій Лещенко.

Відносну свободу українських інтернет-ЗМІ Лещенко пояснює тим, що уряду складно регулювати мережу інтернет.

«Навіть інтернет-домени не контролюються урядами у багатьох країнах. Це найбільш болісний момент для влади – контролювати інтернет найважче, але без цього фактично неможливо побудувати авторитарний режим», – зазначив заступник головного редактора УП.

«Президентство Віктора Ющенка було для України передишкою між авторитарними керівниками, і саме у цей час сформувався український інтернет», – зазначив Лещенко.

«За цей час відбулась якісна зміна в суспільстві, люди стали використовувати інтернет», – переконаний Лещенко. На його думку, українська влада не намагатиметься встановити технічний контроль над Інтернетом, а спробує дискредитувати існуючі видання та запустити впливові провладні для того, щоб контролювати інтернет-ЗМІ зсередини.

«Влада проґавила той момент, коли можна було інтернет взяти у лещата і фактично заморозити ситуацію, як це відбулось в Китаї чи у Росії. Проте влада все одно намагатиметься посилити свою присутність в інтернеті, бо без цього неможливо для нинішнього президента виграти вибори у 2015 році», – переконаний Сергій Лещенко.

«У нас не буде, як в Китаї, але буде дискредитація журналістів, злам поштових скриньок, залякування непрямими способами», – зазначив Лещенко.

На думку Сергія Лещенка, журналістам підсилу протидіяти наступу на інтернет-ЗМІ. «Закон про наклеп, який влада намагалась проштовхнути, вдалось зупинити за рахунок журналістської солідарності. У даному випадку журналістам також треба зібратись разом і робити все можливе, щоб не допустити сценарію, який дехто у владі та силових структурах для себе намалював на 2015-й рік», – каже Сергій Лещенко.

Журналіст зазначив, що для значної частини українців інтернет вже став головним джерелом інформації паралельно з телебаченням.

«Контролювати інтернет, як це було у 2004-у році перед Помаранчевою революцією вже замало, тому і виклики перед владою тепер на порядок вищі. Якщо ти хочеш затриматись при владі за допомогою фальсифікацій – треба контролювати інтернет», – вважає Лещенко.

Заступник головного редактора «Української правди» вважає, що міжнародні організації незабаром звернуть увагу на погіршення ситуації зі свободою українських ЗМІ – появу сайтів-клонів «Української правди», злами поштових скриньок журналістів та викиди отриманої таким чином інформації в інтернет.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG