Доступність посилання

ТОП новини

Учитель в Україні отримує у 4,5 разів менше, ніж у Польщі


(©Shutterstock)
Київ – Середня зарплата учителя в Україні ледь досягає 2,5 тисяч гривень. На те, щоб підняти оплату праці педагогів хоча б до рівня середніх показників у промисловості, у держави хронічно немає грошей. Зате завжди є «нововведення», які примушують учителів оновлювати за власний рахунок методичну літературу й все більше виконувати завдань, не повязаних безпосередньо з навчальним процесом.

Слід, який залишає в душі кожної людини хороший учитель, важко переоцінити. Той, кому «пощастило на Вчителя», завжди пам’ятає, якими словами й вчинками вчитель допоміг зрозуміти щось дуже важливе і корисне для усього подальшого життя.

Погані вчителі роблять не менше поганого, аніж хороші – хорошого. Держава ж поки, вільно чи невільно, активно сприяє тому, щоб хороші учителі йшли зі школи, а погані залишалися. Досвідчений учитель отримує менше за будівельника чи слюсаря.

Хороший учитель не здатний замовляти собі коштовні подарунки до Дня учителя й на свята, а тому, щоб не животіти впроголодь, вимушений шукати роботу в інших сферах. Учитель, який готовий ставити хороші оцінки за «уважне ставлення батьків», не дасть хороших знань і не «запалить» душі дітей любов’ю до знань, бо, зробивши «вимушені поступки» перед своєю совістю, вже не зможе відповідально та чесно ставитися до своєї професії.

Ситуацію рятують ще тільки учителі середнього й старшого покоління, які не приймають цінного ставлення до учнів, мають великий досвід і, відповідно, надбавки, не мають малих дітей, а відтак можуть зводити кінці з кінцями. Але й їх нововведення від міністерства освіти примушують все більше засобів та часу витрачати не на сам процес навчання, а на «освоєння» новітніх методик «за допомогою нових посібників».

Молоді вчителі отримують трохи більше за прибиральниць – Гриневич

Учителі мають отримувати зарплату на рівні «середньої у промисловості», заявила Радіо Свобода голова парламентського комітету з питань освіти та науки Лілія Гриневич. Вона наголосила, що відповідний законопроект уже поданий до Верховної Ради України.

Випускники педагогічних вишів не хочуть навчати дітей, бо «молоді вчителі отримують трохи більше за прибиральниць».
Молоді вчителі отримують трохи більше за прибиральниць – Гриневич
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:12:44 0:00
Сьогодні 55% учителів – це люди зі стажем понад 20 років. Середня заробітна плата учителів у середній освіти складає 2500 гривень. Молодий учитель, після магістратури, має базовий оклад у розмірі 1474 гривні. Це лише на пару сотень гривень більше, аніж отримують шкільні техпрацівники.
Історія з життя молодого вчителя
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

03.10.2013
Бути вчителем – це подвиг за таку зарплату

Не за грошима, а за покликанням здебільшого йдуть працювати до школи випускники педагогічних вишів далі

Для того, щоб випускники педагогічних вишів йшли працювати до школи, учителям мають платити таку заробітну плату, яка б давала їм можливість відчували себе впевнено та працювати із задоволенням. Суспільство, щоб не деградувати, а розвиватися, має поважати людей, яким довіряє навчання та виховання дітей.

03.10.2013
Український вчитель потребує грошей і педагогічної свободи

Українські вчителі старіють і замінити їх ніким далі

Законопроект, який пропонує повернути вилучену із закону про освіту статтю 57, за якою посадовий оклад учителя має бути на рівні загальної заробітної плати по промисловості, уже поданий до Верховної Ради. Але чи проголосує за нього більшість парламенту?
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG