Доступність посилання

ТОП новини
29 вересня 2020, Київ 23:08

В Ізраїлі помер впливовий діяч ультраортодоксів


Рабі Овадія Йосеф на передвиборних плакатах його партії «Шас» угорі знімка перед виборами січня 2013 року, місто Ашдод
В Ізраїлі сьогодні помер впливовий духовний лідер ультраортодоксальних юдеїв, керівник релігійної партії «Шас» рабі Овадія Йосеф. Йому було 93 роки. Він помер у лікарні в Єрусалимі, куди він останніми місяцями потрапляв кілька разів.

Овадія Йосеф мав величезний вплив на ізраїльських євреїв-сефардів – вихідців із країн Близького Сходу і Північної Африки. Він часто відігравав вирішальну роль у політиці Ізраїлю – його відносно невелика партія, заснована 1984 року, була учасницею майже всіх урядових коаліцій; нині, після виборів на початку цього року, вона опинилася в опозиції.

Овадія Йосеф, який народився в Багдаді в сучасному Іраку, створив свою партію як противагу євреям-ашкеназі, які походять із європейських країн і які переважають у політиці Ізраїлю.

Він часто спричиняв скандали своїми висловлюваннями, наприклад, коли називав палестинців та інших арабів «зміями» й «гадюками» чи коли закликав до кари Божої для тодішнього прем’єра Ізраїлю Арієля Шарона через його рішення ліквідувати 2005 року єврейські поселення у Смузі Гази.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG