Доступність посилання

ТОП новини

Про Януковича державні ЗМІ говорять під примусом?


Львів – Державні ЗМІ зобов’язані щодня розповідати у своїх випусках новин і програмах про соціальні ініціативи президента Віктора Януковича, а щотижня львівські журналісти державних ЗМІ ще й мають звітувати про те, як вони висвітлюють цю тему, заявляють деякі представники цих видань. Чи працюють державні ЗМІ за «темниками», чи перебувають у ручному керуванні голів обладміністрацій і їх заступників?

Працівник львівського державного радіо (чоловік попросив його не називати, бо боїться звільнення) розповів Радіо Свобода, що чиновники Львівської ОДА у ручному режимі керують державними ЗМІ, викликають на наради керівництво, визначають гостей для ефіру, а ще зобов’язують постійно висвітлювати соціальні ініціативи президента, зокрема, що пенсії виплачують вчасно і що ті зростають, що про літніх людей піклуються чиновники, і все це в ефірі звучить. «Таке покращення стало можливим відповідно до соціальних ініціатив президента», – зауважує він.

Щотижня журналістам потрібно звітувати про те, як вони висвітлюють соціальні ініціативи президента, розповіла Радіо Свобода журналіст-телевізійник, яка не розуміє доцільності такої звітності, яка лише відволікає її від програми.

В ОДА заперечують, що контролюють ЗМІ

Начальник департаменту внутрішньої політики Львівської обладміністрації Дмитро Посипанко заперечує, що обладміністрація вимагає звітів. Чиновник каже, що Львівська ОДА підписала з обласною телерадіокомпанією угоду на 95 тисяч гривень про висвітлення діяльності влади, але про соціальні ініціативи президента там не сказано.

Ми зобов’язані висвітлювати діяльність президента
Дмитро Посипанко
«Ми зобов’язані висвітлювати діяльність президента і державна телерадіокомпанія, яка підпорядкована комітету з телебачення і радіомовлення зобов’язана висвітлювати роботу виконавчих органів влади. Але немає розпорядження і ми не даємо доручень», – зауважив Посипанко.

Чому і скільки разів на тиждень запрошують на наради працівників обласної телерадіокомпанії? Цікавлюсь у чиновника.

«Щотижневі наради за участю гендиректора телерадіокомпанії, які проводить голова ОДА, але окрім цього ще є оперативні наради протягом тижня, де потрібно вирішувати важливі питання. Я окремо не запрошую керівника інформаційного відділу», – зазначив Дмитро Посипанко.

Відбувається адміністративний тиск – експерт

Відбувається глобальна підміна понять на рівні всіх державних ЗМІ, у тому числі й комунальних, вважає медіаексперт Отар Довженко. З одного боку, ЗМІ, засновані державою, мають висвітлювати діяльність влади, але дотримуючись журналістських стандартів.

Жодне ЗМІ не зобов’язане висвітлювати події з позиції державного органу влади
Отар Довженко
«Жодне ЗМІ не зобов’язане висвітлювати події з позиції державного органу влади. Ніяких повноважень ні в кого немає втручатись в інформаційну політику, навіть у засновника – комітету Держтелерадіо. Але відбувається адміністративний тиск, а це неетично і незаконно і через однобокість висвітлення подій рейтинги державних ЗМІ – низькі», – каже Отар Довженко.

Соціальні ініціативи президента – це, по суті, перелік обов’язків чиновників, які зобов’язані вирішувати соціальні проблеми в регіонах, наголошує медіаексперт.

Комітет Держтелерадіо не вимагає спецзвітів – Абрамов

Представник комітету держтелерадіо Сергій Абрамов пояснив, що державні ЗМІ зобов’язані звітувати перед комітетом про програми держзамовлення, але окремої звітності про висвітлення соціальних ініціатив президента не вимагається.

«Державні ЗМІ подають звіт про всі програми, всіх жанрів, які оплачуються з державного бюджету. А соціальні ініціативи президента можуть бути темою суспільної програми, але звіт подається загальний», – наголосив чиновник.

Виглядає на те, що звітність про соціальні ініціативи президента – це все ж таки вигадка посадовців обладміністрації. Відтак державні ЗМІ, і не лише на Львівщині, виступають у ролі генераторів цих президентських ініціатив, а влада повернулась до радянських методів управління?

У Львівській організації Національної спілки журналістів чули від журналістів про негласну вказівку ОДА висвітлювати соціальні ініціативи президента, про що говорить заступник голови осередку Андрій Болкун.

Ми не маємо прикладу, що журналісти державного ЗМІ говорять про те, що влада чинить на них тиск
Андрій Болкун
«У нас усі новини у державних ЗМІ розпочинаються з так званого «білого дому», що є центром подій в області. Державне телебачення і радіо має наглядову раду, але, на жаль, ми не маємо прикладу, що журналісти державного ЗМІ говорять про те, що влада чинить на них тиск. Хоча відомо, що державне телебачення і радіо – це ще один департамент інформації ОДА», – каже Андрій Болкун.

Самі ж журналісти пояснювали Радіо Свобода, що бояться говорити відкрито, бо їм доведеться звільнитись з роботи.

На думку медіаекспертів, створення суспільного телебачення убезпечить ЗМІ від ручного керування з боку влади. Водночас державні ЗМІ можуть приватизувати дрібні олігархи на місцях, що є небезпечним.

10 жовтня парламентарі розглядатимуть у другому читанні проект закону про роздержавлення ЗМІ.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG