Доступність посилання

ТОП новини
21 вересня 2020, Київ 22:22

Донецька влада заявляє, що не має грошей на реставрацію унікальної мозаїки


Що може втратити Донецьк разом із мозаїками, які руйнуються?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
Донецький міський голова Олександр Лукʼянченко заявляє, що у бюджеті міста поки що немає грошей на реконструкцію школи №5 та унікальних мозаїк на її стінах.

«Якщо все інше не зробити, то мозаїка зовсім не буде виглядати нормально. Тому потрібно комплексно. А на комплексну реконструкцію у нас поки грошей немає», – заявив Лукʼянченко у відповідь на запитання Радіо Свобода. Донецький міський голова пообіцяв перевірити, чи входить школа з мозаїками у вже створений перелік обʼєктів реконструкції.

Мозаїки, площа яких сягає 200 квадратних метрів, у 60-х роках минулого століття створили художники-монументалісти Алла Горська, Григорій Синиця та Галина Зубченко.

У 2012 році мозаїки внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, однак грошей на реставрацію ані місто, в комунальній власності якого є школа, ані держава так і не виділили.

Про що розповідають унікальні мозаїки у Донецьку?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Раніше донеччанка Людмила Огнєва, яка проводить екскурсії мозаїками, розповіла Радіо Свобода, що станом на 2008 рік, коли 35% площі мозаїки потребувала реставрації, вартість процесу оцінювали у 200 тисяч гривень.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG