Доступність посилання

ТОП новини

Помилування Тимошенко: «вибіркове милосердя» на «вибіркове правосуддя»? (Огляд преси)


Київ – Якщо раніше європейські політики та опозиція в Україні говорили про вирішення питання «вибіркового правосуддя», то сьогодні вони конкретно ведуть мову про помилування. Тобто, як зауважує газета «День», якщо раніше мова йшла про політично вмотивоване рішення стосовно Тимошенко, невизнання рішення українських судів, то зараз говориться про помилування, а це означає фактичне визнання провини екс-прем’єра. У такому разі, навіть якщо припустити, що Тимошенко таки помилують, постане питання її реабілітації – в Німеччині чи в іншому місці. Отже, в політиці Тимошенко ще може залишитись, однак політичної перспективи не матиме, пише газета. Однак, на думку експерта видання, у помилуванні Тимошенко є велика загроза з точки зору верховенства права. Адже закон мають застосовувати однаково до всіх, незалежно від того, ти колишній двірник чи прем’єр-міністр. А тут спостерігається «вибіркове милосердя» на «вибіркове правосуддя», вважає експерт.

Верховна Рада поставила крапку в питанні перевиборів на проблемних округах – виділила Центрвиборчкому гроші на їх проведення. Як пише газета «Сегодня», зі своїми кандидатами опозиціонери визначилися давно і заявили, що нікого міняти не збираються. Натомість регіонали тягнуть з оголошенням імен кандидатів. Причини різні. Серед них, на думку експертів видання те, що ставка робитиметься не так на кандидатів від Партії регіонів, як на самовисуванців. Також вони хочуть як можна довше не дати опонентам можливості «копати» під своїх кандидатів.

Дописувач газети «Голос України» наголошує на необхідності зміни законодавства про трансплантології. Він наголошує, що щорічно трансплантації серця потребують близько 2 тисяч українців, однак не виконується жодної пересадки. Пересадки нирки чекають 4 тисячі осіб на рік, натомість отримують тільки 100. Трансплантації печінки потребують 2-2,5 тисячі хворих, а отримують 30-40 осіб. Водночас у США роблять 10 тисяч пересадок нирки на рік, 4 тисячі – печінки та 2 тисячі – серця. В Україні ж необ’єктивне та упереджене ставлення суспільства до трансплантології через елементарну необізнаність багатьох людей створює проблеми для медиків, що унеможливлюють порятунок життя іншої людини.

В Україні зникне майже вся екологічна їжа, прогнозує газета «Сегодня». Причина – затвердження Верховною Радою вимог до екопродукції. Наприклад, відтепер екологічно чистою картоплею буде вважатися лише та, що росла без використання добрив і шкідників з якої збирали вручну, а не за допомогою гербіцидів. Відтак, уже на початку 2014 року з прилавків магазинів зникне більшість продуктів харчування, які виробники і продавці рекламують як «екологічно чисті», а кількість «еколавок» скоротиться до мінімуму.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG