Доступність посилання

ТОП новини

Бермудський трикутник коштів для вагітних


Бермудський трикутник коштів для вагітних
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Бермудський трикутник коштів для вагітних

Київ – Українкам затримують виплати допомоги по вагітності та пологах. Протягом кількох місяців майбутні мами, які вийшли у відпустку, вимушені миритися із порожніми рахунками. Відповідальні установи вказують одна на одну, але грошей й досі немає.

У майбутньої мами – Олени Ахметшиної, майже все готово до появи дитини. Є і одяг, і ліжечко, і пляшечки для годування. От тільки грошей, які виплачують при виході на лікарняну відпустку у зв’язку із пологами, немає. Затримують на декілька місяців.

«21 жовтня мені народжувати, і ще нічого, на жаль, мені ніхто не заплатив. Звичайно, в мене було багато планів на різні покупки. Але, на жаль, немає можливості, тому що досі не заплатили ці гроші. Будемо якось викручуватися. Добре, що є багато друзів, батьки, які звичайно допомагають. Але, на жаль, не так сталося, як гадалося», – говорить Олена Ахметшина.

Інша реальність у Міністерстві

Не тільки Олена зіткнулася із затримкою виплат. По всій Україні майбутні мами чекають на необхідні кошти. Чи у Львові, чи у Донецьку – грошей немає, пишуть на форумах.

Втім, у Міністерстві соціальної політики України – інша реальність. Там наголошують, що все виплачується вчасно. Усі кошти, які надходять, пересилаються у повному обсязі. Якщо ж є затримки, то питання треба ставити Державній Казначейській службі України.

І Казначейство, і Фонд соціального страхування кошти виплачують

Голова Казначейської служби Сергій Харченко у своєму Facebook-акаунті прокоментував, що наприкінці серпня необхідні гроші були перераховані.

Безпосередньо виплатами допомоги по вагітності та пологах в Україні займається Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У Фонді кореспонденту Радіо Свобода відповіли, що «на небюджетних рахунках, відкритих органами Фонду в Державній казначейській службі України та її Головних управліннях, достатньо коштів для здійснення у повному обсязі соціальних виплат застрахованим особам».

Також у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності додали, що «станом на 7.10.2013 кошти з небюджетного рахунку Виконавчої дирекції Фонду на фінансування матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам перераховані своєчасно та в повному обсязі».

Затримки виплат для мам – вже не новина

Свої соціальні виплати молода матір Настя Должикова отримала ще 2 роки тому. Кошти тоді надійшли вчасно, важче було отримати іншу допомогу – з догляду за дитиною.

«Я б не сказала, що це дуже легко. Я думала, що проблема в тому, що я не прописана у місті Києві, і через це в мене це не дуже легко вийшло. Але, спілкуючись із іншими мамами, зрозуміла, що у багатьох виникають питання, проблеми», – розказує Настя Должикова.

За документами гроші є, та реальнікошти можуть надійти і після пологів. Про це українки попереджують одна одну на інтернет-форумах. Затримки – вже не новина.
  • Зображення 16x9

    Олена Чуранова

    Закінчила факультет журналістики Запорізького національного університету та Могилянську школу журналістики. З 2010 по 2013 роки працювала в Українській службі Голосу Америки. Здобуваю ступінь PhD в галузі масових комунікацій у НаУКМА.

    Facebook: https://www.facebook.com/olena.pronicheva

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG