Доступність посилання

ТОП новини

Зареєструвати бізнес легко, а працювати важко


(фото: ©Shutterstock)
За три останні місяці цього року у Львові зареєстровано близько 1300 нових підприємств фізичними і юридичними особами, а припинили свою діяльність 405 підприємств. Переважно це малий бізнес у сфері торгівлі й послуг, що у туристичному місті активно розвивається. Чи просто зареєструвати підприємство у Львові й що перешкоджає веденню бізнесу в західному регіоні?

Уже три місяці як відділ реєстрації юридичних і фізичних осіб-підприємців Львівського головного управління Міністерства юстиції працює у центральній частині міста. Державні реєстратори, штат яких збільшили удвічі, кажуть, що тепер черг поменшало й, при бажанні, відкрити фірму можна за три дні.

Львів’янка Олена, заповнюючи реєстраційну картку, розповіла Радіо Свобода, що перш ніж прийти сюди, потрібну інформацію взяла з інтернету.

Хочу відкрити кафе. Хочеться щось самій робити, щоб не просидіти вісім годин на роботі і все
«Мені одразу підказали, яку форму заповнювати. Я хочу відкрити кафе. Хочеться щось самій робити, щоб не сидіти. Хочеться чогось цікавішого, а не просидіти вісім годин на роботі і все. Я вмію добре організувати роботу, це мені подобається. А зареєструвати свій бізнес не є складно», – каже Олена.

Вся процедура оформлення документів в управлінні юстиції тривала до 15 хвилин. Олена працюватиме за спрощеною системою оподаткування, тобто щомісяця платитиме єдиний податок у розмірі 1-20% від мінімальної зарплати, це 200-250 гривень, і ще 400 гривень єдиного соціального внеску. Тепер треба оформляти оренду і розпочинати власний бізнес.

Хочеться все правильно оформити, всі книжки санітарні, щоб не було проблем з газівниками, ані пожежниками
«Хочеться все правильно оформити, всі книжки санітарні, щоб не було проблем з газівниками, ані пожежниками. Приміщення орендувати – у центрі це 15 тисяч гривень, у спальному – до тисячі доларів», – розповіла жінка.

Бізнес чутливий до ситуації в країні

Тепер не так складно відкрити бізнес, як заробити у ньому гроші, зауважує підприємець із 10-річним стажем Ярослав. Адже на бізнес прямо впливає платоспроможність громадян. «Ми гроші не отримуємо, а заробляємо. Все впливає у комплексі», – каже підприємець.

Соціальні, економічні, політичні негаразди у державі одразу відчуває бізнес. До того ж перешкодою у веденні підприємництва в Україні є постійна зміна «правил гри», адже підприємці мусять витрачати час і кошти на те, щоб пристосовуватися до змін.

Залежно від виду діяльності є всілякі «п’явки» – це екологічні служби, пожежні, санепідемслужби, тобто тих, хто перевіряє, багато
Зеновій Бермес
«Ведення бізнесу потребує залучення додаткових грошей, більшість підприємців власні гроші не залучають, бо не мають. Відсутність дешевих грошей у банківському секторі не дає цього зробити. А ось позичити гроші у банку – дорожче для себе. А ще залежно від виду діяльності є всілякі «п’явки» – це екологічні служби, пожежні, санепідемслужби, тобто тих, хто перевіряє, багато. Важливо не потрапити до когось на гачок», – перераховує інші проблеми бізнесу голова асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес.

Офіційна статистика не показує реальний стан речей у підприємництві, вважає експерт. Оскільки зареєструвати власний бізнес справді стало швидше й дешевше – менше 40 гривень, а ось закрити – це велика проблема й коштує щонайменше у сто разів дорожче. Тому чимало підприємців просто тимчасово зупинили свою діяльність.

За даними Світового банку, щороку представник українського бізнесу витрачає 491 годину у рік на сплату податків, а кількість різних виплат сягає 28. У європейських країнах ці цифри удвічі менші.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG