Доступність посилання

ТОП новини

«Укрзалізниця» хоче скасувати нічні рейси


Київ – Кількість нічних рейсів буде зменшуватись через їхню нерентабельність. Про це Радіо Свобода повідомили у прес-службі «Укрзалізниці». Опозиція звинувачує керівництво «Укрзалізниці» у непрофесійності. Тим часом громадські активісти та пасажири хочуть повернути зручні нічні потяги.

Лучанка Марія Доманська навчається у Львові на журналіста. Як і більшість студентів, вона потягом їздила додому майже кожні вихідні. Новий розклад руху у 2012 році скасовував нічний потяг № 667/668 Ковель – Чернівці, яким постійно користувалась дівчина. Марія, активістка громадської організації «Асоціація Молодих Реформаторів», ініціювала акції з метою повернути скасований рейс.

Треба щось робити, адже скасовують єдиний потяг, яким можна дістатись до Львова, до Франківська, і до Чернівців
Марія Доманська
«Я зрозуміла, що треба щось робити, адже скасовують єдиний потяг, яким можна дістатись до Львова, до Франківська, і до Чернівців. Тоді ми почали збір підписів під зверненням до начальника Львівської залізниці», - коментує Марія.

Зношеність та нестача рухомого складу, нерентабельність потяга

Дівчина розповідає, що їм вдалось зібрати понад півтори тисячі підписів небайдужих громадян, більшість з яких постійно користувались цим потягом. І хоча тоді потяг залишили, у 2013 році історія повторилась.

«Причина, як нам пояснюють у відповіді на звернення, це зношеність вагонів, недостатня кількість рухомого складу, нерентабельність потягу – тобто усі стандартні фрази», - розповідає дівчина кореспонденту Радіо Свобода.

Вдруге, проти такого рішення виступило більше трьох тисяч громадян. Марія вважає перемогою те, хоча б що через 3 місяці потяг врешті повернули, адже вони змусили, чи не вперше, представників «Укрзалізниці» піти на переговори.

«Укрзалізниця» не зобов’язана радитись із громадськістю – прес-центр

У прес-центрі «Укрзалізниці» запевняють, що нічні потяги масово скасовувати не будуть, хоча графік зазнає значних змін. За словами фахівців, маршрути формуватимуться з урахуванням думки громадськості, але, в першу чергу, на основі висновків Головного управління перевезень «Укрзалізниці».

«Укрзалізниця» отримує побажання щодо графіку на своїй сторінці у соцмережі Facebook, якщо це можливо, враховує їх при формуванні графіка.

У прес-центрі пояснюють, що нічні потяги більше часу простоюють у пунктах обороту, а денні за той самий час можуть здійснити більшу кількість рейсів.

Анатолій Вітів, народний депутат від ВО «Свобода» вважає, що «Укрзалізниця» повинна радитись із місцевими громадами.

Це є просто бездарність керівництва «Української залізниці». Які не вміють та не можуть налагодити ефективну роботу залізниці
Анатолій Вітів
«Це є просто бездарність керівництва «Української залізниці». Які не вміють та не можуть налагодити ефективну роботу залізниці. Це таке чергове «покращення», – говорить народний депутат.

Нічні потяги почали масово скасовуватись ще з 2011 року. У травні 2012 року було скасовано чверть нічних пасажирських потягів. За інформацією «Укрзалізниці» зараз в Україні курсує 88 нічних потягів внутрішнього сполучення. Проте вже з 1 жовтня частина з них буде скасована, а більша частина стане денними.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG