Доступність посилання

ТОП новини

США закликають до проведення конференції щодо Сирії


Державний секретар США Джон Керрі, ООН і посланник Ліги арабських держав з проблем Сирії заявили у понеділок, що потрібно негайно організувати міжнародну конференцію, яка б розглянула питання створення перехідного уряду в цій країні. Представники сирійської опозиції говорять, що настав час готуватись до «життя після режиму Асада».

Американський державний секретар Джон Керрі заявив, що оскільки президент Сирії Башар Асад втратив легітимність, то потрібна міжнародна конференція для того, щоб підготувати цю країну до зміни влади.

США вважають, що президент Башар Асад втратив легітимність
Джон Керрі
«США вважають, що президент Башар Асад втратив легітимність і не може бути силою, яка може об’єднати людей», – сказав Керрі і додав, що потрібно провести міжнародну конференцію, яка б заклала основи нової урядової структури, і яка б створила умови для встановлення миру.

Про це Керрі заявив після зустрічі зі спеціальним посланником щодо Сирії Ліги арабських держав Лахдаром Брахімі, яка відбулася у резиденції посла США у Великій Британії.

Зі свого боку Брахімі заявив, що всі погоджуються з тим, що військового вирішення ситуації в Сирії не існує, тому арабські країни та Захід мають об’єднати зусилля, щоб знайти мирне вирішення проблеми.

Сирійці повинні мати центральне місце в цій конференції, тому що переговори будуть між ними
Лахдаром Брахімі
«Нам потрібно якнайшвидше встановити точну дату цієї конференції, щоб почати працювати. Ми з нетерпінням чекаємо там усіх, хто може допомогти сирійцям вирішити їхні проблеми. І, звичайно ж, самі сирійці повинні мати центральне місце в цій конференції, тому що переговори будуть між ними», ­– сказав представник Ліги арабських націй.

Асаду не місце в майбутньому Сирії – речник опозиції

Речник сирійської опозиції Халед Салех заявив журналістам у Стамбулі, що опозиція готова до переговорів за однієї умови.

Сам Асад і ті, хто несе відповідальність за вбивства сирійців, не матимуть місця в майбутньому Сирії
Халед Салех
«Існує одна конкретна умова, яку ми висуваємо, – каже він. – Ми хочемо, щоб мирна конференція в Женеві мала на меті перехід до демократії. А перехід до демократії означає, що режим Асада, який несе відповідальність за вбивство такої кількості людей, сам Асад і ті, хто несе відповідальність за вбивства сирійців, не матимуть місця в майбутньому Сирії».

Ще у неділю керівництво Сирійської національної ради, яка є найбільшим членом опозиційної Національної коаліції, заявило, що група не братиме участі в мирних переговорах .

У зв’язку з цим міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у понеділок у Москві, що США повинні чинити більший тиск на сирійську опозицію, щоб вона взяла участь у пропонованих мирних переговорах у Женеві, які, можливо, розпочнуться у листопаді.

За понад два з половиною роки сирійського конфлікту в цій країні загинуло понад 115 тисяч людей.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG