Доступність посилання

ТОП новини

Кредитори Америки вимагають платити по рахунках


Якщо Конгрес не досягне домовленості щодо збільшення межі запозичень , вже 17 жовтня США не зможе платити по свої зовнішніх боргах. У такому разі, кажуть економісти, рухнуть фінансові ринки, підскочать процентні ставки на кредити, а США ризикують знову поглинути у рецесію.

Дефолт Америки, каже президент, зруйнує позиції Америки у світовій економіці.

«Робота ринків буде порушена. Довіра світу до Америки як до стрижня світової економіки похитнеться. Крім того, нам можуть перманентно підвищити ставки на позичання», – говорить президент США, Барак Обама.

Міністр фінансів США Джек Лью говорить, що зволікання з підняттям межі запозичень вже негативно вплинуло на фінансові ринки, а це означає, що уряд США вже мусить сплачувати більші кредитні ставки Ефект доміно зачепить і бізнеси, і споживачів. Ціни піднімуться, а продажі впадуть.

«Якщо споживачі припинять витрачати гроші, вони припинять купувати і іноземні товари. Це негативно вплине на імпорт товарів до США, що у свою чергу зашкодить іноземним виробникам та компаніям з надання послуг», – каже Томас Ганґерфорд з Інституту економічної політики.

Найбільші кредитори Америки, Китай та Японія, які разом володіють облігаціями державного займу на суму у 2 з половиною мільярди доларів, дуже схвильовані можливістю дефолту США. Заступник міністра міністр фінансів Китаю закликає американських політиків домовитись та заплатити по рахунках.

«Ми просимо Сполучені Штати зробити серйозні кроки щоб розв’язати політичні суперечки навколо межі позичання до 17 жовтня, щоб не допустити дефолту», – заявив Чжу Гуанчжао.

Інвестор Ларрі Фінк, натомість, каже, що політики не повинні були допустити навіть розмов про можливість дефолту.

Недостача ліквідних коштів на світових ринках та сповільнення росту китайської економіки вже негативно вплинули на виробництво в країнах на шляху розвитку азійського та тихоокеанського регіонів.

«Якщо у Європі поступово відновлюється економічне зростання то країни на шляху розвитку, викликають у нас занепокоєння», – говорить Олів'є Бланшар, головний економіст МВФ.

Китайська економіка, яку не зачепили останні коливання на світових ринках, цього року, за прогнозами, зростатиме повільніше – на 7,6 відсотка, наступного темпи росту впадуть до 7,3 відсотка. Інший приклад – Індія, де темпи інфляції перевищили шість відсотків.

Відповідно економіка Індії зросте на 3,8 відсотка, що на два відсотка менше очікуваних показників. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард попереджає, що глобальне економічне зростання значним чином ускладнене політичним протистоянням в найбільшій економіці світу.

«Очевидно, і ми, і ви знаємо, що нездатність підняти межу позичання серйозно зашкодить не лише американській, але і світовій економіці», – каже директор-розпорядник МВФ.

Політична лихоманка у США турбує фінансистів. Інвестор Ларрі Фінк, каже, що політики не повинні були допустити навіть розмов про можливість дефолту.

«Кожна країна світу дивиться на США як на приклад. Навіть прості розмови про можливість дефолту є неприйнятними. Ця ситуація змінить ставлення до США», – відзначає Фінк. З ним погоджується Ерік Браттберг.

«Вони дивляться на те, що відбувається у Вашингтоні та думають собі, а що насправді коїться. Нащо вони це роблять? Це погана новина. Чому вони просто не можуть домовитись?», – каже він.

Тим часом протистояння у Конгресі триває і воно вже негативно відбилось як на економіці так і на іміджі США.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG