Доступність посилання

ТОП новини
24 Серпень 2019, Київ 03:01

50 відтінків геїв: що прийнятне, а що ні в російській поп-культурі?


Російський співак Борис Моїсеєв
Заклики в Росії щодо бойкоту концертів відкритого гея, британського легендарного вже співака Елтона Джона повністю відповідають брутальному придушенню Кремлем прав лесбійок, геїв, бісексуалів і трансвеститів (ЛГБТ) у Російській Федерації. Але ці спроби також суперечать власним правилам, за якими живе світ поп-музики в Росії: чим скандальніше та із більшим викаблучуванням, тим ліпше. Так у чому ж різниця відтінків?

Варто відчути різницю між двома наступними виконавцями:

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:09 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:08 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Обоє чоловіків мають смак до яскравих костюмів. Обидва відкриті геї.

Можливо, що обидва могли б заперечувати відкрито й проти наступу влади Кремля проти ЛГБТ в Росії.

Але фактично 59-річний Борис Моїсеєв, колишній танцівник балету, з досить скромними співацькими навичками, є лише улюбленцем пануючої в російській поп-музиці вульгарної, синтезованої мелодики, яку ще йменують «попса».

Тоді як 66-річний Елтон Джон – один зі всесвітньо знаменитих музикантів, якого сприйняли в Росії ще від 1979 року. Нині він постав перед закликами до бойкоту з боку релігійних лідерів і деяких груп російського суспільства, коли його концерти в Москві і Казані вже запланували на грудень.
Вибачте, але ця функція в даний час не доступна

Скандальні та манірні поп-зірки РосіїВлада Росії сама собі суперечить

Пам’ятаєте вже кілька серій, нібито студентських, чоловічих та змішаних, еротичних календарів із напівоголеним Володимиром Путіним, не без мовчазного сприяння Кремля, та фотосесій нинішнього президента з оголеним торсом у різних виданнях. Що це, як не спроби виділити деякі свої власні гомоеротичні сигнали перед суспільством, натякають експерти.

Маємо державну лінію поведінки, яка проповідує ненависть до гомосексуалістів у всій Російській Федерації
Артемій Троїцький
Чи не про такі суперечності та викривлення самою владою ставлення до різних сексуальних орієнтацій у Росії каже музичний критик і активіст культури Артемій Троїцький: «Такі артисти як Микола Басков, Філіп Кіркоров, Сергій Звєрєв – їхній вигляд, манери їхньої поведінки на сцені є абсолютно манірними і дуже-дуже відповідають стилю геїв. У той же час ми маємо державну лінію поведінки, яка проповідує ненависть до гомосексуалістів у всій Російській Федерації. Успіх всіх цих манірних співаків, можливо, говорить про те, що російське суспільство не є вже настільки таким, що ненавидить гомосексуалів так, як Путін думає про це. Вся ця ситуація дуже серйозно викривлена».

Весь цей острів російської естради з його маленькими і особливими групами поп-зірок, їхнім спілкуванням, співжиттям, із їхніми прозахідними, проєвропейськими уявленнями, особливостями шлюбів, дітей від сурогатних матерів – все це визнається владою, спонсорується нею через телебачення, радіо, різні офіційні заходи. До таких належать дуже популярні в Росії: Філіп Кіркоров із його очима лані; Максим Галкін, із його манерами переодягання; нинішня дружина 37-річного Галкіна – 64-річна Алла Пугачова. Західні журналісти кажуть, що росіяни сприймають усе це нормально, без зайвої драматизації.

Відвідини концерту сприятимуть перелюбству, наркоманії, алкоголізму
Саїджаґфар Лутфуллін
Але чому якраз Елтон Джон є для багатьох збуджених росіян чимось абсолютно іншим? Чому так заперечують концерт Елтона Джона в Казані у керівних мусульманських колах Татарстану? Як от імам Саїджаґфар Лутфуллін, який сказав Радіо Свобода: «Насправді його приїзд, його виступи – це означає безпосередньо початок проблем. Відвідини концерту сприятимуть перелюбству, наркоманії, алкоголізму. А потім Усі наслідки від цього: діти-сироти, хворі діти, мами-одиначки. Це все наслідки ось цієї розпусти, все починається з малого, не все так наївно, як здається».

Але такі слова застереження імама, як виглядає, не лякають багатьох прихильників Елтона Джона в Казані, де квитки на його виступи продаються дуже жваво.

І в Москві Елтон Джон буде співати у парі з офіційною співачкою Росії Марією Булавіною, що виглядатиме, як вважають організатори, напрочуд цікаво.

Сам Елтон Джон ніколи не приховував, що музика його є абсолютно нейтральною від сексуальних суперечок справою і не має нічого спільного з приватним життям. Він уже заявив американському радіо, що не збирається вказувати Путіну, як себе поводити, і наголосив: «Я знаю про ситуацію і буду максимально дипломатичним».

Той же Артемій Троїцький вважає, що хвиля окремих протестів проти Елтона Джона викликана в Росії не лише тим, що той відкритий гей, а й ще інспірованими владою вибухами ненависті проти чужинців.

Матеріал підготували Василь Зілгалов і Daisy Sindelar

Дивитись коментарі (11)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG