Доступність посилання

ТОП новини

7,2% американців безробітні - найкращий показник за 5 років


Незважаючи на зниження рівня безробіття, економісти виявляють обмежений оптимізм. Одна з причин – запровадження реформи системи охорони здоров’я, до якої ще мають пристосуватися працедавці.

«Вони не поспішають наймати на роботу. Частково, я думаю, через запровадження медичної реформи», – каже Ґус Фошер з фінансової компанії PNS.

Втім, у вересні менше людей зареєструвалися на біржі праці, що допомогло знизити рівень безробіття в країні. Після оприлюднення звіту зросли акції на Нью-Йоркській фондовій біржі.
Економіст Майкл Стрейн пояснює це тим, що інвестори очікують, що Центробанк не буде згортати свою програму стимулювання економіки через повільне зростання ринку праці. Щомісяця Центробанк купує державні цінні папери та облігації на суму у вісімдесят п’ять мільярдів доларів, що дозволяє тримати відсотки на кредити на низькому рівні та стимулює споживання.

«Думаю, що шанси згортання цієї програми в 2013-му дорівнюють нулю», – відзначає Майкл Стрейн, експерт Інститут підприємництва.
Також згідно зі звітом, продовжує зростати ринок будівництва житла. За місяць, у цьому секторі з’явилося 22 тисячі нових робочих місць, що свідчить про відновлення ринку нерухомості загалом. Також до державної служби долучилися двадцять дві тисячі нових працівників. У тої же час оприлюднений звіт не бере до уваги наслідки часткового закриття уряду у жовтні.

«Звіт базується на даних до середині вересня – ще до початку напружених дебатів щодо закриття уряду та підняття межі на зовнішні позичання. Так що наслідки закриття уряду ми побачимо у звіті за жовтень», – говорить Стрейн.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG