Доступність посилання

ТОП новини
26 вересня 2020, Київ 22:52

У Дніпропетровську збирали ручки для президента, щоб він підписав угоду з ЄС


Сьогодні у Дніпропетровську представники громадських організацій, незалежні журналісти і блогери провели вуличну акцію «Підпису – ЄС!». Активісти ходили містом та пропонували жителям символічно віддати свою кулькову ручку за ЄС в обмін на зірочку-наліпку з надписом: «Я уповноважую президента підписати угоду про асоціацію між Україною та ЄС».

За словами організаторів акції, у такий спосіб вони пропагували ідею вступу України до Євросоюзу, а також дізнавались громадську думку щодо підписання угоди про асоціацію.

«У нас є трилітрова банка, куди ми збираємо в людей ручки. Це на випадок того, якщо у президента, коли він збереться підписувати асоціацію, забракне випадково ручки, то він мав би її під рукою. Ми перешлемо президентові близько 5 тисяч ручок з усієї України від простих громадян, які обирають європейський шлях. Акція відбувалась в різних областях, подекуди вона політизується, але у Дніпропетровську ми вирішили відійти від політики і навіть не називаємо, які організації ми представляємо», – сказав один з організаторів акції Микита Проданець.

«Я вважаю, що кордон між Європою й Азією проходить в головах людей, тому кожен з українців наразі має визначитись європеєць він чи азіат», – додав активіст Сергій Карноза.

Акція у Дніпропетровську стартувала із площі Леніна, а завершилась на Європейській площі.

Як зазначили ініціатори акції, всі зібрані ручки попрямують до адміністрації президента України в Києві на знак того, що «славне місто Січеслав підтримує асоціацію з ЄС».

Старт всеукраїнської ініціативи «Підпису – ЄС!» оголосили 28 серпня у Києві. Акція спрямована на підтримку підписання угоди про асоціацію України з Європейським союзом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG