Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2019, Київ 06:35

Янукович доручив Пшонці перевірки обставини демонтажу «хати чумака» в Моринцях


Розібрана «чумацька хата» була в аварійному стані – фото проектантів, надане Національним заповідником «Батьківщина Тараса Шевченка»
Президент Віктор Янукович підписав доручення генеральному прокуророві Вікторові Пшонці перевірити обставини демонтажу «хати чумака» в селі Моринці Звенигородського району Черкаської області, де народився Тарас Шевченко, повідомила сьогодні прес-служба голови держави.

Президент також доручив «надати правову оцінку» виявленим обставинам, «вжити в установленому порядку відповідних заходів реагування» і «забезпечити інформування громадськості» до 11 листопада.

Так звану «чумацьку хату» в Моринцях недавно розібрали, щоб відновити вже у складі цілого етнографічного комплексу з воловнею, повіткою, клунею, коморою та льохом за два мільйони гривень, писала черкаська преса.

Тим часом і мешканці села, і керівництво Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» запевняють, що ця хата взагалі не є історичною пам’яткою, підтверджень, що вона була хатою чумака, немає, а Тарас Шевченко в цій хаті, збудованій у середині 19-го століття, ніколи не бував, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG