Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії відбуваються президентські вибори


Кандидат від правлячої коаліції «Грузинська мрія» Ґіорґі Марґвелашвілі
Кандидат від правлячої коаліції «Грузинська мрія» Ґіорґі Марґвелашвілі
У Грузії сьогодні відбуваються президентські вибори. За словами прес-секретаря Центрвиборчкому Еки Азарашвілі, голосування почалося в спокійній обстановці.

У виборчих бюлетенях 23 кандидати. Один із них – Акакій Асатіані, колишній спікер парламенту, нині лідер партії «Союз традиціоналістів», зняв свою кандидатуру на користь Ніно Бурджанадзе, також екс-спікера, яка очолює зараз партію «Демократичний рух – єдина Грузія».

Основними претендентами на пост президента вважаються кандидат від правлячої коаліції «Грузинська мрія» Ґіорґі Марґвелашвілі, Давіт Бакрадзе від «Єдиного національного руху» (партії чинного Президента Міхеїла Саакашвілі) і Бурджанадзе. Якщо жоден із кандидатів не набере 50% + 1 голос, буде призначено другий тур. Порогу явки виборців на виборах у Грузії немає.

З обранням нового президента в країні набувають чинності поправки до Конституції, ухвалені в 2010 році, за якими реальна влада буде сконцентрована в руках прем’єр-міністра. Поправки, ухвалені нещодавно, дещо обмежують і повноваження прем’єра, при цьому збільшується роль парламенту. Президент же фактично матиме представницькі функції.
XS
SM
MD
LG