Доступність посилання

ТОП новини
29 жовтня 2020, Київ 16:44

На виборах президента Грузії перемагає кандидат від «Грузинської мрії»


Кандидат від «Грузинської мрії» Ґіорґі Марґвелашвілі
За даними екзит-полів, на президентських виборах у Грузії лідирує кандидат від владної коаліції «Грузинська мрія» Ґіорґі Марґвелашвілі. За даними екзит-полу ACT, він набрав 68%, Давіт Бакрадзе – на другому місці (17,1%), повідомляє агентство «Ахалі амбебі – Сакартвело» («Новини – Грузія»).

За даними GFK, Марґвелашвілі набрав 66,7%, результат Бакрадзе – 20,2% голосів.

Екс-спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе посідає третє місце: за даними екзит-полів ACT, вона набирає 9,9%, за даними GFK – 7,5%.

Партія нинішнього президента країни Міхеїла Саакашвілі «Єдиний національний рух» звинуватила владу в спробі влаштувати так звані «каруселі» на виборчих дільницях. А партія кандидата в президенти, екс-спікера Ніно Бурджанадзе «Демократичний рух» звинуватила провладну «Грузинську мрію » в агітації в день виборів.

З обранням нового президента в країні набувають чинності поправки до Конституції, ухвалені в 2010 році, за якими реальна влада буде сконцентрована в руках прем’єр-міністра. Поправки, ухвалені нещодавно, дещо обмежують і повноваження прем’єра, при цьому збільшується роль парламенту. Президент же фактично матиме представницькі функції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG