Доступність посилання

ТОП новини

Безстроковий страйк влаштує мерія Рава-Руської на кордоні


Львів – У прикордонному містечку Рава-Руська готуються до безстрокового страйку на українсько-польському кордоні, а мер навіть готова вдатись до голодування. Оскільки місту катастрофічно бракує коштів на зарплату комунальним працівникам, бюджетникам, на харчування дітей у садочку. Казна міста порожня, а влада не виконує своїх зобов’язань.

Гроші на зарплату комунальникам і на утримання трьох дитячих садків закінчились ще у вересні. Оскільки вдалося зекономити кошти влітку, коли діти не відвідували заклад, тому до сьогодні дитячі установи працювали. У міській казні коштів немає і працівники дошкільних закладів не отримають зарплату, немає грошей і на оплату енергоносіїв і харчування дітей.

Відтак садочки просто доведеться закрити, комунальники не прибиратимуть вулиці і не вивозитимуть сміття, зокрема і з митниці, яка розташована у місті, бо чотири місяці без зарплат. У прикордонному містечку не освітлюються вулиці, розповіла мер Рава-Руської Ірина Верещук.

Поруч митниця, а у казні – порожньо

Така ситуація була прогнозована ще на початку року, про що міський голова говорила на всіх рівнях. Міськрада була останньою з- поміж інших, яка ухвалила бюджет лише після гарантійних листів районної і обласної адміністрацій. У бюджеті заклали замало коштів на зарплати бюджетникам, оплату енергоносіїв державним установам. Однак влада не виконала своєї обіцянки і не переглянула бюджет навесні. Тому до кінця року бракує півтора мільйони гривень.

«Станом на 28 жовтня у бюджет зміни внесені не були, у районі кошти відсутні, як пояснив голова райадміністрації, жодна робота для пошуку коштів дохідної частини виконана не була. Про дотацію якусь з держбюджету не говориться»,– каже мер.

Маючи великі підприємства у місті, митниця Рава-Руська не спроможна заробити навіть на утримання дошкільних закладів. Щодоби через місто проїжджає понад чотири тисячі транспортних засобів з і у бік кордону. Найбільші платники податків, а це спиртовий завод і митниця, сплачують кошти у Київ, натомість місто нічого не отримує.

Прибутковий податок у нас не виконується навіть на 60%, бо підприємства закриваються, переходять у тінь, тобто все йде на спад
Ірина Верещук
«Це ганебно, що ми навіть на своїх дітей нічого не заробляємо у садочках. Я неодноразово пропонувала внести збір з транспортних засобів і залишати його у місті 1% від кількості всього збору, що потрапляє до держбюджету, але мене ніхто не чує. Прибутковий податок у нас не виконується навіть на 60%, бо підприємства закриваються, переходять у тінь, тобто все йде на спад», –наголосила мер.

Громада не терпітиме

Це просто неприпустимо, але я не був поінформований про таку ситуацію, бо вона склалась за мого попередника
Віктор Шемчук
Голова Львівської ОДА Віктор Шемчук повідомив Радіо Свобода, що у вівторок зранку запросив на розмову мера і голову райадміністрації, щоб з’ясувати проблему і її вирішити. Оскільки діти не можуть залишатись без харчів у школах і садочках. «Це просто неприпустимо, але я не був поінформований про таку ситуацію, бо вона склалась за мого попередника», каже очільник Львівщини. Шемчук пообіцяв детально після зустрічі розповісти про вирішення проблеми.

Ситуація у Рава-Руській типова для багатьох українських міст. Адже з місцевого бюджету кошти забирають у пенсійний фонд, про це міські голови говорили під час Асамблеї територіальних громад, яка пройшла у Києві наприкінці минулого тижня.

У Львові з бюджету не виплачуються кошти на потреби культури, освіти, медицини, ремонт і благоустрій міста, але вже через те, що казначейство блокує кошти і заборгованість сягає на сьогодні більше 70 мільйонів гривень.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG