Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 16:17
Новини | Політика

Опозиція каже, що не причетна до шкільного мітингу в Ужгороді


Опозиція, і зокрема Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», не має ніякого стосунку до організації шкільного мітингу в Ужгороді, який відбувся у понеділок, 28 жовтня. Про це сьогодні Радіо Свобода заявив речник Закарпатської обласної організації ВО «Батьківщина» Іван Колодій.

Про свою непричетність до організації акцій протесту школярів заявила і прес-служба Закарпатської обласної організації партії УДАР.

Сьогодні ж уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до прокурора Закарпатської області Володимира Корбаня з пропозицією перевірити законність ухвалення в Закарпатській області рішення про перенесення осінніх канікул в загальноосвітніх навчальних закладах на зимовий період. Таке повідомлення оприлюднили на офіційному сайті омбудсмена.

Уповноважений з прав людини у своєму листі наголосила на тому, що цього року Міністерство освіти і науки визначило проведення осінніх канікул з 28 жовтня до 3 листопада. Разом з тим, графік учнівських канікул може змінюватися з урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освіти, але це не передбачає повного скасування одного з видів канікул.

Водночас Валерія Лутковська звернула увагу й на те, що державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу – це обов’язковий для виконання документ, що регламентує безпечні для здоров’я дітей і підлітків умови навчання і виховання, які сприяють підвищенню їхньої працездатності, поліпшують психофізичний розвиток і зміцнюють здоров’я.

Інформація про ухвалені рішення від прокурора Закарпатської області омбудсмен очікує протягом тижня.

У понеділок в обласному центрі Закарпаття близько 300 школярів та їхніх батьків вийшли на акцію протесту проти скасування осінніх канікул і приєднання їх до зимових. Мирне зібрання школярів переросло в акцію непокори, перекривання автодоріг, псування машин та ламання пандусів.

У закарпатських ЗМІ з’явилися повідомлення, що ця акція могла бути спланована опозиційними силами напередодні візиту до Закарпаття президента України, який мав прилетіти 30 жовтня.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG