Доступність посилання

ТОП новини

Кличко виходить із опозиційної «трійки»? (Огляд преси)


Київ – Кремль знищує торгівлю з Україною, впевнені експерти газети «Сегодня». Сотні фур вже кілька днів стоять у черзі до російських митних пунктів. Формальне пояснення з російської боку, мовляв, мова йде про глобальний перегляд процедури митних перевезень. Як стверджує видання, Росія відмовилася від процедури, підписаної майже 40 років тому. Тепер від перевізників вимагають оплати готівкою, банківських гарантій або застави майна. Заголовок публікації – «Репетиція великої війни».

Рів і колючий дріт, що з’явилися цими днями на кордоні між Україною та Росією, дописувач газети «День» називає новим берлінським муром. Він вважає Володимира Путіна ментальним спадкоємцем російських самодержців, відтак національне відродження України здається йому саме таким – внутрішньоімперським, а тому найнебезпечнішим для його режиму в самій Росії. Якщо мислити категоріями не інформаційної, а торгової війни, то навіть якщо б у цукерках «Рошен» був бензопірен, це б для російських споживачів становило меншу загрозу, ніж та загроза, яку для українських споживачів становлять отруйні речовини, що містяться останнім часом в програмах російських телеканалів. Росія веде пряму інформаційну війну проти України. Відтак, на думку експерта, в цю ситуацію повинна втрутитись Рада нацбезпеки та оборони і вирішити питання про доцільність ретрансляції в Україні російських каналів.

Єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах не буде. Це стало зрозуміло після заяви Віталія Кличка про намір балотуватися в президенти. Якби відбувся відкритий тендер на звання єдиного кандидата, перемога була б саме за Кличком, бо у нього найбільший потенціал розширення електорального поля, стверджує експерт газети «Сегодня». Він вважає, що Кличко взагалі може відмовитися від участі в «широкій коаліції». Стаття називається «Кличко виходить із опозиційної «трійки»?».

«Кличко буде менш корумпований. За його президентства Яценюк і Тягнибок не отримають посад» – у статті під таким заголовком експерт «Газети по-українськи» вважає, що Кличко – це кіт у мішку. Бо невідомо, який з нього керманич. Відтак, йому варто було б не поспішати з рішення про участь у виборах 2015 року. Кличку варто попрацювати хоча б мером Києва або віце-спікером. Тоді до наступних президентських виборів 2020 року проявилися б його здібності. Однак, на думку експерта, є й позитиви у відсутності управлінського досвіду в Кличка. Бо він буде менш корумпований, дотримуватиметься законів і не шукатиме в них шпарин.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG