Доступність посилання

ТОП новини

У Балтійському морі розпочались навчання НАТО з участю України


НАТО розпочало військові навчання у Європі, у яких беруть участь майже шість тисяч військових. Навчання триватимуть тиждень. Окрім піхоти у них задіяні військово-морські сили. Багатонаціональний флот відпливе від Польського Гданська до Балтики, де проходитимуть навчання. У тренуваннях також беруть участь шістдесят військових літаків та підводних човнів. До навчань окрім 28 країн Альянсу також приєднаються Швеція, Фінляндія і Україна.

Як повідомляє міністерство оборони України, в навчаннях НАТО беруть участь 89 морських піхотинців під командуванням майора Володимира Баранюка.
Український підрозділ разом з підрозділами з країн НАТО – США, Угорщини, Румунії та Естонії – перейшов на час маневрів у підпорядкування командира 12-ї механізованої дивізії Війська Польського генерала Анджея Туза, який є керівником наземної частини навчання.

Сценарій передбачає спільну відповідь сил союзників на іноземне вторгнення. За словами генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, ці маневри дозволять «відпрацювати розгортання Сил швидкого реагування Альянсу в будь-якому місці і відбиття будь-якої загрози».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG