Доступність посилання

ТОП новини

Брюссель готовий підписати угоду й без звільнення Тимошенко? (європейська преса)


Чимало газет у Європі звертають увагу на те, що український президент Віктор Янукович нібито все ж наполіг на своєму і Брюссель змушений буде погодитися підписати угоду про асоціацію з Україною, навіть якщо Юлія Тимошенко буде остаточно усунута з політики. Західні оглядачі також прогнозують, що пряма загроза з боку режиму Путіна незалежності України, у разі її входження до Митного союзу, та страхи українських олігархів за свої статки і позиції в підлеглій Кремлю українській державі – все це штовхає Київ до Євросоюзу. Деякі видання вже прогнозують, що головним політичним суперником президента Януковича на виборах 2015 року стає лідер партії УДАР Віталій Кличко.

Польська Rzeczpospolita оприлюднила міркування експертів, котрі вважають, що Брюссель «готовий підписати угоду про асоціацію з Україною без помилування владою Києва Юлії Тимошенко». Заклик місії Європарламенту в Україні, відомих вже Квасневського і Кокса, до українських народних депутатів ухвалити закон про лікування в’язнів за кордоном та про звільнення Юлії Тимошенко (проект незалежного депутата Анжеліки Лабунської), як вважають західні експерти, не матиме результату. Бо цей проект закону, на думку аналітиків, не пройде у Верховній Раді, де більшість за правлячою Партією регіонів. Та й на думку заступника директора варшавського Центру східних досліджень, Адама Ебергардта, «страхи Януковича щодо повернення Тимошенко у велику політику і його небажання, через це, звільнити її з ув’язнення – марні». Експерт зазначає: «Янукович не мусить того робити, тим більше, що все вказує на відсутність тепер у Брюсселя такої умови; як виглядає, він її вже не висуває». Ебергардт зауважує до цього, що «для Януковича було б ідеальним вирішенням проблеми, якби руками опозиції провалити закон про звільнення Тимошенко, підписати угоду з ЄС, а Юлія Тимошенко залишилася б у в’язниці». Газета з Варшави також інформує, що місія Квасневського-Кокса очікуватиме в Києві рішення сесії Верховної Ради 5-7 листопада, де, як вважають експерти, немає впевненості в ухваленні законопроекту Анжеліки Лабунської без змін, що дозволяло б виїзд Тимошенко до Німеччини на лікування та дострокове звільнення її з ув’язнення. Проблем із звільненням Тимошенко занадто багато, як пише варшавський часопис, і можливе ухвалення закону про виїзд колишнього прем’єра до Німеччини на лікування з обов’язком її повернення до Харкова, для закінчення терміну свого ув’язнення, в кайданках, не буде схвалене ні самою Тимошенко, ні Німеччиною. Остаточне визначення позиції Брюсселя щодо угоди з Україною планується вже на 21 листопада, додає видання.

Австрійський експерт Еріх Фрей висловлює на сторінках віденської Der Standard міркування про те, що є серйозні причини для зближення України з Євросоюзом. Автор наголошує, що пряма загроза втрати української незалежності в рамках пропонованого Кремлем інтегрування України в проросійський Митний союз, а з цим і страхи втратити свій вплив –з боку українських олігархів, оточення нинішнього президента в Києві – все це, на думку Фрея, є серйозними аргументами для підписання владою Януковича угоди з ЄС. Експерт із Австрії вважає, що нинішньому режимові в Україні конче потрібна підтримка ЄС, щоб хоча б якось протистояти серйозному натискові Путіна.

Московська «Независимая газета» пише, як «найбільш популярного діючого лідера опозиції спробували не пустити на президента соратники з «Батьківщини». Тут мається на увазі поправка Верховної Ради до Податкового кодексу, яка фактично перекриває лідерові УДАРу Віталієві Кличку шлях до балотування на президента. До парламенту вже внесли проект поправки до цього закону з метою усунення раніше ухваленої. Також виявилося, що цю новинку, котра забороняє балотуватися на виборах людині з правом постійного побуту в іншій країні (а таким є Кличко), запропонував додати до закону депутат від партії «Батьківщина». Видання має також на увазі, цитуючи низку експертів, що зі закриттям шляху на вибори 2015 року для Тимошенко, її – в ролі головного конкурента Віктора Януковича – вже «замінив Віталій Кличко».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG