Доступність посилання

ТОП новини

Чи девальвуватиме гривня? (Огляд преси)


Київ – Нинішня зима буде для українців непростою, стверджує газета «День». Причина, на думку газетярів, в тому, що нині українське керівництво не надто впевнене і згуртоване, чим, певно, користуються в Москві. Видання пише, що останнім часом в українській енергетиці, як загалом в економічній сфері, склалося щось подібне до певного двовладдя. Якщо Міндоходів успішно і навіть з перевиконанням збирає податки, то Мінфін не в змозі через нестачу бюджетних надходжень виконати витратні статті. Якщо населення на 96% сплачує за газ, то «Нафтогаз» постійно нарощує свої борги і по суті вже банкрут. Про інші суперечності в уряді та причини неодностайності з енергетичних питань, і чим це загрожує «Нафтогазу», «День» розповідає у статті «Хто грає на трубі?».

Прогнози щодо курсу української валюти, які роблять міжнародні агенції, грішать неточністю і часто не справджуються, зауважує газета «День». Ось і зараз експерти видання не дуже вірять у прогнози міжнародного агентства Fitch Ratings у те, що на гривню 2014 року очікує девальвація. Вони вважають, що курс гривні суттєво не коливатиметься. Адже наступного року Україна очікує пожвавлення експорту, зокрема аграрної продукції. Крім того, має зрости інвестиційна привабливість української економіки й посилиться приплив іноземних інвестицій. Особливо в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС. Попит населення на іноземну валюту останнім часом стабільно знижується. Крім того, певну кількість валюти в Україну заведуть під виборчу кампанію, нагадують експерти.

В Україні почали діяти нові правила проведення угод купівлі-продажу нерухомості. Тепер перш ніж продати квартиру або будинок, власник повинен отримати висновок оцінювача, але не звичайного, а який має спеціальний сертифікат. І на його підставі сплачувати податки і збори при операціях з нерухомістю. Однак експерти газети «Факти» вважають, що нововведення приведуть до істотного збільшення витрат громадян на оформлення угоди і податки.

У майбутньому світ може вступити в період радикального перерозподілу мовних територій. Англійську тіснитимуть кілька конкурентів – іспанська, китайська, а саме мандаринська, мови та інтернет-суржик. Це буде серйозним викликом і для української, вважає письменник та видавець Дмитро Капранов. Інтерв’ю з ним пропонує «Газета по-українськи».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG