Доступність посилання

ТОП новини

Україна просить змінити запобіжний захід для українця з Arctic Sunrise – МЗС


Руслан Якушев
Україна наполягає, щоб російська сторона переглянула міру запобіжного заходу для українця Руслана Якушева, який був коком на судні Arctic Sunrise міжнародної екологічної організації Greenpeace. Про це сьогодні заявив речник МЗС Євген Перебийніс.

Він нагадав, що 31 жовтня Слідчий комітет Росії звинуватив у хуліганстві 30 активістів Greenpeace і членів екіпажу із судна Arctic Sunrise.

«Наш громадянин Руслан Якушев був заарештований на термін до 24 листопада, ми очікуємо, що до цього терміну міра запобіжного заходу щодо Якушева буде змінена на таку, котра не вимагає утримання під вартою. На цьому наполягають і наші дипломати, і адвокати», – повідомив Перебийніс.

Крім того, за словами речника МЗС, Слідчий комітет Росії може перевести усіх заарештованих по справі Greenpeace з Мурманська до Санкт-Петербурга.

Наразі Якушев перебуває під вартою у СІЗО міста Мурманськ, разом з іншими членами екіпажу судна Arctic Sunrise.

Судно з міжнародною групою активістів-екологів понад місяць тому затримали російські прикордонники після того, як вони намагалися влаштувати акцію протесту на російській нафтовій платформі в Печорському морі проти видобування нафти на арктичному шельфі.

30 затриманих – активісти Greenpeace, члени команди їхнього судна Arctic Sunrise, а також двоє журналістів, фотограф і відеооператор. Громадяни 18 країн перебувають у Росії під досудовим арештом на термін у два місяці. Спершу їм висували звинувачення в піратстві. Але згодом звинувачення перекваліфікували на хуліганство.
XS
SM
MD
LG