Доступність посилання

ТОП новини

Президент Литви: ЄС не диктував Україні, як вирішувати справу Тимошенко


Архівне фото: Даля Ґрібаускайте в лікарняній палаті Юлії Тимошенко, 11 травня 2012 року
Архівне фото: Даля Ґрібаускайте в лікарняній палаті Юлії Тимошенко, 11 травня 2012 року
Президент Литви Даля Ґрібаускайте заявила сьогодні, що в ЄС завжди говорили, що Україна має «вирішити питання» колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, але ніхто не диктує Україні, як саме цього досягти.

Офіційно Європейський союз ніколи не заявляв, у якій формі це варто зробити: звільнити тимчасово, назавжди, помилувати повністю, частково, відпустити на лікування, наголосила вона на прес-конференції у Вільнюсі. За її словами, це є предметом переговорів, які Євросоюз нині веде з Україною.

Як сказала президент Литви, країна якої нині головує в Європейському союзі, це справа України – запропонувати Євросоюзові на цих переговорах свій варіант того, як вирішити це питання.

Звільнення ув’язненої Юлії Тимошенко з-під варти для лікування за кордоном на тих чи інших умовах є однією з фактичних умов Європейського союзу для підписання з Україною угоди про асоціацію на саміті учасників ініціативи ЄС «Східне партнерство» у Вільнюсі наприкінці місяця. При цьому в Євросоюзі, маючи на увазі саме це звільнення, офіційно вживають формулювання про необхідність «вирішити питання вибіркового правосуддя», прикладом якого вважають справу Тимошенко.
XS
SM
MD
LG