Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 20:15
Новини | Міжнародні

Спостерігачі ОБСЄ: на виборах у Таджикистані бракувало справжнього вибору


Президентським виборам у Таджикистані, перемогу на яких здобув чинний президент Емомалі Рахмон, бракувало плюралізму і справжнього вибору. Про це заявили спостерігачі від Організації з безпеки і співпраці в Європі.

За словами керівника місії спостерігачів ОБСЄ Ґордани Чоміч, вибори були «спокійними і мирними, але без справжнього вибору».

Міжнародні спостерігачі розкритикували Рахмона за те, що він «скористався перевагами своєї посади». Місія спостерігачів заявила також, що широке висвітлення діяльності Рахмона в ЗМІ надало йому перевагу на виборах.

Центральна виборча комісія Таджикистану сьогодні оголосила, що президент Емомалі Рахмон переобраний на новий семирічний термін.

Комісія заявила, що 61-річний Рахмон, який керує Таджикистаном з 1992 року, на виборах у середу здобув підтримку понад 83% виборців. Він переміг п’ятьох маловідомих кандидатів, а його єдиний реальний опонент не зміг взяти участі у кампанії, оскільки не зібрав необхідних 210 тисяч підписів.

Центральна виборча комісія заявила, що активність на виборах склала 86,6%.

Делегація Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), що спостерігала за виборами, планує сьогодні оприлюднити свої висновки. Перед виборами ОБСЄ критикувала державні засоби інформації Таджикистану за однобічне висвітлення виборчої кампанії.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG